Kto dominował w Deep Purple na początku? Ówczesny basista wyjawia kulisy relacji

/ 12 lutego, 2024
fot. Tetragrammaton Records


Jak wyglądały relacje w zespole Deep Purple w początkach jego działalności? Nick Simper odpowiedział na to pytanie.


Nick Simper był basistą Deep Purple w latach 1968-1969 i zagrał na trzech albumach grupy zanim zastąpił go Roger Glover. Jak wyglądały relacje pomiędzy muzykami w początkach działalności?

W jednym z wywiadów przeprowadzonych przez Wiesława Weissa dla „Teraz Rocka” Nick został zapytany, kto był dominującą postacią w Deep Purple na początku. Simper odparł:

Powiedziałbym, że w tamtych czasach byliśmy grupą w pełni demokratyczną. Chociaż Jon Lord zapewne próbował dominować w Deep Purple. Ponieważ wyglądał trochę poważniej niż pozostali – był w końcu o kilka lat starszy od reszty – znajdował największy posłuch u menadżerów. Był wygadany, był erudytą i w naturalny sposób stał się naszym reprezentantem. (…) Ale to zakłóciło kierunek, w którym zmierzaliśmy. Moim zdaniem w tym czasie pracował przede wszystkim na własny sukces. Chciał być kimś, jak Rick Wakeman. Ale wszystko potoczyło się inaczej, ponieważ Ritchie Blackmore wyrósł na prawdziwego herosa gitary i nadszedł taki moment, że przyparł Jona do muru.

Zobacz nasz ranking top 5 płyt Deep Purple

Wywiady z muzykami Deep Purple oraz historię powstawania wszystkich płyt zespołu znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, które jest w sprzedaży.

DEEP PURPLE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także