Kto w tym roku otrzyma Złote Fryderyki? Wszystko jest już jasne!

/ 21 kwietnia, 2022

Wiemy już, kto otrzyma Złote Fryderyki w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu.


Do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię Fonograficzną – laureatów Złotych Fryderyków – dołączają: Henryk Miśkiewicz – znakomity muzyk jazzowy, zespół Republika, który od 40 lat buduje historię polskiej muzyki rozrywkowej oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz – twórca, który zarażał żarliwością artystyczną, niepokornością i odwagą. Opuścił nas nagle 12 kwietnia tego roku, pozostawiając muzyczny świat w niedowierzaniu, z dziurą w sercu i pustką po wybitnym talencie do igraszek słowem.

Legendarna Republika w kwietniu ubiegłego roku świętowała 40-lecie pierwszego koncertu. Jury Akademii Fonograficznej w komunikacie podało, iż twórczość zespołu „wciąż wzbudza emocje, będąc częścią polskiej muzyki rozrywkowej i świadectwem zmieniającej się polskiej rzeczywistości”.

Fryderyki wręczane są od 1994 roku w ponad 30 kategoriach obejmujących nie tylko muzykę rozrywką i jazz, ale również poważną.

ZŁOTE FRYDERYKI 2022 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu! Do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię…

Opublikowany przez Fryderyk Festiwal Środa, 20 kwietnia 2022

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 29 kwietnia w szczecińskiej Netto Arenie. Wcześniej, bo już 22 kwietnia, w Operze na Zamku w Szczecinie, wręczone zostaną Fryderyki w kategorii muzyki poważnej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także