Kto zagra czarny charakter w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie? Są pierwsze typy

/ 4 czerwca, 2018

„Bond 25” powoli nabiera kształtów, w sieci pojawiają się kolejne informacje dotyczące tej produkcji. Wiadomo na pewno, że reżyserem będzie Danny Boyle, a w rolę główną po raz kolejny (i – prawdopodobnie – ostatni) wcieli się Daniel Craig. Kto natomiast mógłby zagrać jego przeciwnika? Ludzie odpowiedzialni za następcę „Spectre” na razie tego nie zdradzają, ale giełda nazwisk ruszyła.

Brian De Palma przygotowuje horror o Harveyu Weinsteinie

Jak informuje brytyjski portal Mirror, Helena Bonham Carter jest faworytką do objęcia roli tzw. „czarnego charakteru”. Aktorkę, dwukrotnie nominowaną do Oscara, znamy przede wszystkim z przygód o Harrym Potterze, zagrała Bellatrix Lestrange w czterech odsłonach tej słynnej serii. Ponadto zagrała w takich filmach jak m.in. „Alicja w krainie czarów”„Jak zostać królem” czy „Podziemny krąg”.

Spekuluje się także, że przeciwniczkę Agenta 007 może zagrać Angelinę Jolie (tak przynajmniej twierdzą nieoficjalne źródła wspomnianego wyżej portalu). Z tych plotek wynika jednak, że szefowie EON Productions zdecydowanie woleliby postawić na Bonham Carter.

Wybór Boyle’a i Johna Hodge’a (odpowiedzialnego za scenariusz) był ciosem przede wszystkim dla duetu Neal Purvis i Robert Wade, którzy przygotowywali filmy o Jamesie Bondzie od 20 lat. EON Productions oraz MGM poinformowało jednak w specjalnym komunikacie, że to wersja zaproponowana przez dwóch pierwszych była w ich opinii – po prostu – ciekawsza. Przypomnijmy: Danny Boyle ma na swoim koncie takie filmy jak „Slumdog. Milioner z ulicy” czy „Trainspotting”. 

Warto także dodać, że zmienił się również dystrybutor całości – zamiast Sony, które z Bondem było od czasu „Casino Royale”, odpowiedzialne za to będą Universal Pictures (świat) i Annapurna Pictures (USA).

Zdjęcia do „Bonda 25” mają ruszyć w grudniu tego roku, natomiast premiera filmu planowana jest na listopad 2019.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także