Które płyty Iron Maiden Steven Wilson lubi najbardziej? Prawdopodobnie źle myślicie

/ 2 kwietnia, 2024


Steven Wilson zaskoczył swoim wyborem. Jak myślicie, które płyty Iron Maiden lubi najbardziej?


Steven Wilson jest jedną z ikon rocka progresywnego. Jako kompozytor, wykonawca, a także producent doskonale porusza się zarówno po klasycznych progrockowych brzmieniach, jak i po bardziej eksperymentalnej odsłonie. Tworzy solo, z Porcupine Tree, z No Man i Bass Communion, a współpracował też z Opeth, Blackfield i innymi wykonawcami kręgu progresywnego. Natomiast jako producent dbał o nowe miksy klasycznych progrockowych albumów, choćby King Crimson czy Jethro Tull.

Iron Maiden w swojej twórczości lubi włączać elementy progresywne. Szczególnie jest to słyszalne na albumach wydanych w ostatnich latach. Czy to więc właśnie one należą do ulubionych Stevena Wilsona?

Otóż nie. W ramach podcastu „The Album Years” Steven Wilson przyznał, że choć docenia późniejszą twórczość Iron Maiden, najbardziej lubi płyty nagrane z Paulem Di’Anno:

Uwielbiam dwie pierwsze płyty nagrane z Di’Anno. Podoba mi się to punkowe brzmienie New Wave Of British Heavy Metal. Oczywiście, później stali się bardziej wyrafinowani i robili większe wrażenie, ale zawsze będę darzył sympatią te płyty.

Wszystko o Iron Maiden znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także