Kuba Kawalec (Happysad) opublikował drugi utwór z solowej płyty [WIDEO]

/ 4 czerwca, 2021

Wokalista znany z zespołu Happysad zapowiedział niedawno swój pierwszy solowy album. Wydawnictwo pt. „Ślepota” doczekało się kolejnej zapowiedzi!


W przypadku drugiego singla „Koty” Kuba Kawalec postanowił sięgnąć po reżyserski debiut… Krzysztofa Kieślowskiego! Scenariusz niemej etiudy z 1966 roku pod tytułem „Tramwaj”, doskonale współgra z liryczną opowieścią o niedopasowaniu i strachu przed samotnością. Osią wydarzeń zarówno obrazu jak i tekstu są niewykorzystane szanse i niepohamowana tęsknota za bliskością.

Za muzykę odpowiadają współautorzy albumu pt. „Ślepota” Kuby Kawalca, Patryk Kienast (gitary), Mariusz Obijalski (fortepian), Arkadiusz Kopera (synth i saksofon). Na perkusji zagrał Tomasz „Harry” Waldowski. Całość postała w 2020 roku w Black Kiss Records w Warszawie.

Kuba Kawalec o „Kotach”:

Piosenka Koty jest jedną z naszych perełek na albumie „Ślepota”. Od samego początku miała u mnie i kolegów specjalne względy. Podoba mi się w niej klasyczne ujęcie formy i brzmienia, ale i pewien rodzaj napięcia. W treści ścierają się niedopasowanie do świata i jednoczesny lęk przed samotnością. Szczęścia dopełnia teledysk mistrza Kieślowskiego. Niema Etiuda „Tramwaj” to debiut reżyserski Pana Krzysztofa z 1966 roku! Prosta historia o niewykorzystanej szansie jest doskonałym uzupełnieniem całości, z której jestem naprawdę dumny.

Album Kuby Kawalca „Ślepota” ukaże się 2 lipca. Od dzisiaj płytę można zamówić w preorderze.

KOMENTARZE

Przeczytaj także