Kuba Sienkiewicz był zaskoczony sukcesem Kwiatu Jabłoni

/ 25 lutego, 2023


Rodzeństwo Sienkiewiczów zaskoczyło nawet lidera Elektrycznych Gitar.


Kwiat Jabłoni to polski zespół grający alternatywnego rocka i pop. Na jego czele stoi rodzeństwo Katarzyny i Jacka Sienkiewiczów – dzieci Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar.

Zespół powstał w 2018 roku i ma na koncie trzy płyty – dwie z nich osiągnęły już nakład podwójnej platyny. Wszystkie trzy natomiast dostały się do top 10 OLiS.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jacka Nizinkiewicza Kuba Sienkiewicz przyznaje, że był zaskoczony tak dużym sukcesem swoich dzieci:

Sukces Kwiatu Jabłoni mnie zaskoczył. Gdy jednak potem zobaczyłem, jak ciężko pracują, przestałem się dziwić. Kasia i Jacek akompanio­wali mi na estradzie w latach 2009-2012. Potem założyli swój zespół Hollow Quartet i przestaliśmy wspólnie występować, bo nie chciałem, żeby byli ze mną kojarzeni. Ostatnią płytę na­grałem z najmłodszą córką Zosią Sienkiewicz, która dodała chórki w czterech utworach. Mieliśmy już pierwsze wspólne występy z Zosią. Przy następnym albumie też ją zaproszę. Planuję wydać go za rok w analogicznym okresie.

Cały wywiad z Kubą Sienkiewiczem, który wydał solowy album „Moja bańka” znajdziecie w lutowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

LUTOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także