Kulisy ataku na wokalistę Lostprophets: Został dźgnięty zaostrzoną szczotką toaletową

/ 9 lipca, 2024
fot. Agni Minardi


Ujawniono informacje dotyczące kulisów zeszłorocznego ataku na wokalistę Lostprophets, który przebywa w więzieniu.


W sierpniu 2023 w więzieniu HMP Wakefield Ian Watkins został wzięty jako zakładnik przez trzech współwięźniów, a następnie dźgnięty. Gdy udało się go uwolnić, został zabrany do szpitala. Tam udało się go odratować, choć istniało zagrożenie dla jego życia.

Teraz wypłynęły szczegóły, w jakich okolicznościach doszło do ataku na byłego wokalistę Lostprophets. W książce „Inside Wakefield Prison: Life Behind Bars in the Monster Mansion” Jonathana Leviego i Emmy French znalazły się wywiady ze współwięźniami Watkinsa. Jeden z nich wyjawił, że Watkins został dźgnięty zaostrzoną szczotką toaletową za to, że miał długi u innych więźniów. Więzień mówi:

Wielu go nienawidzi, ale w HMP Wakefield mieszają się różni więźniowie, obok więźniów którzy są szczególnie narażeni i gangsterów są przemytnicy narkotyków i osoby osadzone za przestępczość zorganizowaną. Ściągają haracze od niego w zamian za bezpieczeństwo. Wydał tysiące za ochronę. Ta napaść miała mu przypomnieć, że musi płacić. Kupił towar od więźnia za 150 funtów, ale że to był Watkins powiedziano mu, że wisi 900 funtów. Był naćpany i odmówił zapłaty za co został dźgnięty zaostrzoną szczotką toaletową w bok. Kupuje sobie ochronę, a ostatni incydent był z powodu długów u dilera. Inni więźniowie go nienawidzą, więc płaci za ochronę.

Ian Watkins był wokalistą walijskiej grupy Lostprophets w latach 1995-2012 i nagrał z nią pięć albumów. W 2013 roku został skazany w sumie na 35 lat pozbawienia wolności za intymne kontakty z nieletnią oraz rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.

KOMENTARZE

Przeczytaj także