Kult kończy nagrania „Ostatniej płyty”. Pierwsze szczegóły albumu

/ 27 kwietnia, 2021


Kazik Staszewski wyjawił szczegóły najnowszej płyty Kultu. Grupa właśnie kończy nagrania.


Kult kończy prace nad nowym albumem studyjnym. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jordana Babulę Kazik Staszewski wyjawił, że nowe wydawnictwo zespołu będzie zatytułowane „Ostatnia płyta”.

Kazik mówi, że nowy album będzie konceptualny i dodaje:

Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: „Ostatnia płyta”. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne. Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów.

Kazik też uprzedza pytania, czy rzeczywiście będzie to ostatni album Kultu:

Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą.

Na nowym albumie ma znaleźć się 16 utworów o łącznym czasie trwania 61 minut. Kazik Staszewski zapewnia, że album ukaże się „najszybciej, jak to będzie możliwe. Nieważne, jaki to będzie miesiąc”.

Wywiad z Kazikiem znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafi już w środę, 28 kwietnia. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

fot. Bieniecki Piotr

KOMENTARZE

Przeczytaj także