Kult pokazał kolejny fragment koncertowego wydawnictwa [WIDEO]

/ 6 listopada, 2020


Wyjątkowy koncert formacji Kult podczas Pol’And’Rock Festival 2019 trafił na CD i DVD. W sieci pojawił się kolejny fragment wydawnictwa!


Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukazał się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera wydawnictwa Kultu zaplanowana została na dziś, 6 listopada 2020 roku.

Występ zespołu w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku zgromadził rekordową festiwalową publiczność – według niektórych szacunków uczestniczyło w nim niemal milion osób.

Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu. Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane. 

– mówi Jurek Owsiak

Na płytę złożyły się największe przeboje Kultu, uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m. in. „Baranek”, „Polska”, „Arahja” czy „Gdy nie ma dzieci”. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak „Prosto” czy „Wstyd”. Podczas swojego występu zgromadzili rekordową publiczność, która bawiła się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. To także jeden z największych koncertów w historii Polski.

Fragment wydawnictwa, czyli utwór „Na całym świecie źle się dzieje, koledzy” właśnie pojawił się w sieci:

Album „Kult live Pol’and’Rock Festival 2019” ukazał się jako box złożony z dwóch płyt CD z ponad 100 minutami muzyki oraz płyty DVD. Prócz tego materiał dźwiękowy ukazał się również na potrójnym albumie winylowym – limitowane wydanie w czterech wersjach kolorystycznych.

fot. Łukasz Widziszowski

KOMENTARZE

Przeczytaj także