Kult w ostrych słowach na pomysł, aby koncerty były tylko dla zaszczepionych [OŚWIADCZENIE]

/ 5 czerwca, 2021

Branża koncertowa powoli się odmraża. Rząd planuje, żeby imprezy masowe tego typu były dostępne tylko dla osób zaszczepionych. Nie wszystkim się ten pomysł podoba.


Sytuacja związana z COVID-19 w naszym kraju powoli się uspokaja. Fala zachorowań wyhamowała, a coraz więcej osób zdecydowało się na zaszczepienie. Kolejne branże są odmrażane – łącznie z eventową, która przez wiele miesięcy była całkowicie zamrożona.

Pojawiają się pomysły, aby koncerty – czy te plenerowe, czy te w klubach i halach – były dostępne tylko dla osób, które zdecydowały się na przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19. Rozwiązanie to, choć praktykowane na całym świecie, nie wszystkim się w Polsce podoba.

Zespół Kult napisał w swoich mediach społecznościowych, że nie zgadza się na takie rozwiązanie. W oświadczeniu przeczytać możemy:

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.
Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ.

Oświadczenie to wywołało spore poruszenie. Jak to zwykle bywa, jedni takie podejście akceptują, inni uważają za niewłaściwe. Poniżej wpis w oryginale:

OŚWIADCZENIE W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla…

Opublikowany przez Kulta Piątek, 4 czerwca 2021

Nowa płyta Kultu zatytułowana „Ostatnia płyta” i ukazała się 28 maja na płycie CD. Dostępna będzie też wersja na winylu (różne kolory), która ukaże się na początku sierpnia oraz na kasecie magnetofonowej.

fot. facebook.com/kultoficjalnie

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także