Kult zagra w katowickim Spodku [DATA, BILETY]

/ 5 września, 2022


Jesienią Kult powróci do katowickiego Spodka na jeden koncert w ramach Trasy Pomarańczowej.


Kult ogłasza kolejne jesienne koncerty. Tym razem grupa ogłosiła jeden z największych koncertów Trasy Pomarańczowej. 26 listopada zespół zagra w katowickim Spodku. Bilety na ten koncert, jak i na inne koncerty trasy dostępne są w sprzedaży.

Kult powstał w 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają Kult za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny Kultu, zatytułowany „Ostatnia płyta” ukazał się na rynku w maju 2021 roku.

Obecny skład Kultu zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

KOMENTARZE

Przeczytaj także