Kurt Cobain był ostatnią ikoną rocka?

/ 21 kwietnia, 2019

Danny Goldberg udzielił wywiadu iRockRadio, w którym opowiedział o czasach, gdy pełnił rolę menadżera zespołu Nirvana. Czy jego zdaniem od tamtej pory pojawił się równie wielki rockowy zespół?

Frances Bean Cobain opublikowała nieznane zdjęcie Kurta Cobaina

Danny Goldberg mówi:

Myślę, że Kurt Cobain był ostatnią ikoną rocka. Potem nadeszła era hip hopu. W pokoleniu naszych dzieci hip hop pełnił dominującą rolę w okresie dorastania. Wciąż istniały zespoły rockowe, ale nie poruszały tak ludzi. Piosenki Nirvany były w tamtych czasach tak popularne, jak dziś piosenki Rihanny, Travisa Scotta czy Justina Biebera. Były przebojami pop, jednocześnie docierając do undergoundu. Od czasu Kurta nikt nie dokonał w rocku takiej fuzji popu z undergroundem. Tamta epoka zaczęła się wraz z Beatlesami a skończyła z Kurtem.

W tym roku minęło 25 lat od śmierci Kurta Cobaina. Lider Nirvany popełnił samobójstwo w wieku 27 lat.

%%REKLAMA%%

W niedawnym wywiadzie córka Cobaina i Courtney Love, Frances Bean Cobain, która wówczas miała 2 lata, powiedziała:

Powiedziano mi, że ojciec popełnił samobójstwo dopiero, jak miałam pięć lat. Wcześniej, przez rok chodziłam na terapię, na którą przezornie wysłała mnie matka.

Trudno coś takiego wytłumaczyć pięcioletniemu dziecku. Co ciekawe, już jako dorosła osoba, odkryłam, że potrafię bardzo dobrze komunikować się z ludźmi. Często nazywają mnie „tłumaczką”, bo potrafię jasno przekazać uczucia innych osób, dzięki czemu łatwiej ich zrozumieć. To wszystko zasługa umiejętności, jakie nabyłam podczas terapii.

Frances Bean Cobain sama próbuje swoich sił w muzyce. Od jakiegoś czasu udostępnia swoje utwory za pośrednictwem Instagrama.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także