Kvelertak rozstał się z wokalistą. Grupa pracuje nad nową płytą

/ 17 lipca, 2018

Grupa Kvelertak rozstała się z wokalistą Erlendem Hjelvikem. Taka informacja pojawiła się na zespołowym Facebooku. Jest też oświadczenie byłego wokalisty. Grupa ma zaprezentować się w nowym składzie już 20 lipca, a wkrótce potem wejść do studia, nagrać kolejną płytę.

Oto treść oświadczenia zespołu:

Od pewnego czasu wiedzieliśmy, że Erlend planuje odejść, mieliśmy więc czas, by znaleźć nowego wokalistę dla Kvelertak.

Pierwotnie planowaliśmy dokończyć sezon festiwalowy z Erlendem, ale jest to niemożliwe, z dumą więc ogłaszamy, że na najbliższym koncercie, 20 lipca w Fjellparken zaprezentujemy naszego nowego wokalistę.

Chcielibyśmy także podziękować Erlendowi Hjelvikowi za jego wkład w zespół i życzyć mu wszystkiego najlepszego.

Vidar, Maciek, Bjarte, Marvin, Kjetil

Kvelertak pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na 2019 rok.

A oto oświadczenie wokalisty:

Hej, tu Erlend. Nie jest to łatwa sprawa, więc przejdę do rzeczy. Muszę rozstać się z Kvelertakiem. Budowanie kariery zespołu dawało radość ale też było stresujące i wymagające, co się na mnie odcisnęło. Wraz z rozwojem osobistym i zawodowym, nasze indywidualne cele, potrzeby i motywacje uległy zmianie, przez co zaczęliśmy podążać w innych kierunkach. Chociaż trudno mi porzucić życie, którym żyłem przez ostatnią dekadę, cieszę się na myśl, że mogę teraz eksplorować nowe możliwości.

Niestety, z powodów będących poza moją kontrolą, nie jestem w stanie zagrać ostatnich czterech koncertów w Norwegii. Przepraszam za to organizatorów i fanów.

Kvelertak powstał w 2007 roku w Norwegii i do tej pory nagrał trzy albumy. Na wszystkich nich zaśpiewał Erlend Hjelvik. Ostatnio grupę mogliśmy oglądać w Polsce w kwietniu, na koncercie solowym oraz jako support Metalliki w krakowskiej Tauron Arenie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także