Kwartet ProForma i Kazik wykonali utwór Leonarda Cohena. Zapowiedź płyty! [AUDIO]

/ 26 października, 2021

Polska wersja utworu „Almost Like the Blues”, którą wykonał wraz z Kwartetem ProForma Kazik Staszewski, zapowiada album pt. „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”.


„Prawie tak jak blues” to pierwszy singiel promujący nową, długo wyczekiwaną przez fanów płytę „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest” nagraną w 2018 roku. Premiera płyty odbędzie się 5 listopada. Do nagrania tego utworu Kwartet ProForma zaprosił Kazika Staszewskiego.

Lider Kultu wczuwa się w rolę Leonarda Cohena, śpiewając nową wersję „Almost Like the Blues” z dobrze znanego polskim fanom albumu „Popular Problems” z 2014 roku:

Album Kwartetu ProForma zawiera 10 piosenek autorstwa kanadyjskiego poety i piosenkarza Leonarda Cohena, w nowym tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Do współtworzenia projektu zespół zaprosił znane osobowości polskiej sceny rockowej: Arkadiusza Jakubika („Oto jest”), Romana Kostrzewskiego („Mój tajemny świat”), Tomasza „Titusa” Pukackiego („Chcesz zrobić ciemniej”) oraz Kazika Staszewskiego („Prawie tak jak blues”). 

Wydaniu albumu towarzyszyła zbiórka funduszy w serwisie odpalprojekt.pl. Zespół musiał wykupić gotowy materiał od dużej wytwórni płytowej, która sfinansowała nagrania w 2018 roku – po czym wycofała się z wydania płyty. Zbiórka okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ zebrano aż 148% procent wymaganej kwoty 30 000 złotych. W zbiórce wzięło udział prawie 200 wspierających, którzy łącznie wpłacili 44 243 złote.  

Premiera albumu zapowiadana jest na 5 listopada 2021 roku. Płyta ukaże się nakładem poznańskiego wydawnictwa OSKAR na CD oraz winylu. Natomiast już 29 października ukaże się drugi singiel z płyty – „Mój Tajemny Świat”, w którym występuje Roman Kostrzewski.

KOMENTARZE

Przeczytaj także