Kwiat Jabłoni singlem zapowiedział nowy album [WIDEO]

/ 6 listopada, 2020


Utwór „Mogło być nic” to pierwsza zapowiedź nowej płyty zespołu Kwiat Jabłoni.


Po blisko dwóch latach od wydania debiutanckiej płyty zespół Kwiat Jabłoni prezentuje nowy singiel. Piosenka „Mogło być nic” zapowiada drugi album muzyków. Utwór dostępny jest w streamingu, natomiast teledysk przygotowany na jego potrzeby pojawił się w serwisie YouTube:

Główną myślą, towarzysząca mi przy pisaniu tekstu do „Mogło być nic”, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na co dzień, są czymś zupełnie niezwykłym…

Jacek Sienkiewicz o utworze „Mogło być nic”.

Pierwszy album Katarzyny i Jacka Sienkiewiczów – twórców Kwiatu Jabłoni – pojawił się w 2019 roku. Krążek zatytułowany „Niemożliwe” pokrył się platyną, a znalazły się na nim takie kompozycje jak „Dziś późno pójdę spać”, „Wzięli zamknęli mi klub” czy tytułowe „Niemożliwe”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także