Lady Gaga ostrzega: Tracimy całe pokolenie młodych ludzi!

/ 9 listopada, 2018

Lady Gaga wystąpiła w ramach imprezy Artists Awards przyznawanej przez fundację SAG-AFTRA. Wygłosiła ponad 20-minutowe przemówienie, w którym odniosła się do swoich problemów psychicznych oraz ostrzegła o niebezpieczeństwie czyhającym na całe młode pokolenie.

Posłuchaj utworu z nowego filmu Lady Gagi

Artystka powiedziała:

Tracimy całe pokolenie młodych ludzi, którzy myślą, że ich głos nie jest warty uwagi, a ich cierpienie nie ma końca. A ich wkład nie jest na tyle istotny, by zmienić coś w społeczeństwie i kulturze. Czeka nas kryzys niezwykłych rozmiarów, a to dlatego, że nie potrafimy albo nie chcemy być otwarci i szczerzy na jedną rzecz – zdrowie psychiczne.

Kiedy mówię o potrzebie bycia dla siebie miłym, ludzie reagują ożywionymi dyskusjami. Ale kiedy mówię o problemach psychicznych, nawet własnych, często spotykam się z ciszą. Co najwyżej garstka fanów będzie czekała na mnie na zewnątrz, żeby szeptem porozmawiać o ich najmroczniejszych sekretach. Trzeba o tym mówić głośno.

Artystka, która odebrała nagrodę za swoją działalność charytatywną, wyjawiła też plany swojej fundacji, pomagającej osobom w nagłych przypadkach związanych ze zdrowiem psychicznym:

Chciałabym, żeby do roku 2030 każdy miał osobę, z którą może porozmawiać, która jest ekspertem i która może pomóc. Zabiegam o to, bo o zdrowiu psychicznym mówi się tylko w chwili kryzysu, albo gdy coś trzeba naprawić. Chcę utworzyć oddziały prewencyjne.

Trzeba myśleć nie tylko o lekarzach i rachunkach za pobyt w szpitalu, ale też o opiece prewencyjnej dla nas wszystkich i każdego z osobna.

Lady Gaga podsumowała swoje sukcesy słowami:

Nauczyłam się, że można się z tego wyleczyć. Mogę przestać żyć lękiem, a zacząć odwagą.

Artystka już w 2016 roku otwarcie mówiła o swoich problemach z PTSD.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także