Lady Pank potwierdza kolejne koncerty jesiennej trasy [DATY, MIEJSCA]

/ 12 lipca, 2019

Niedawno klub Stodoła poinformował, że 14 grudnia odbędzie się tam koncert legendarnej formacji Lady Pank, która promowała będzie remake debiutanckiego krążka. Pewne jest już, że zespół planuje zagrać znaczne więcej koncertów – właśnie poznaliśmy daty trzech kolejnych:

  • Lady Pank – koncert w Elblągu 08.11.2019 (hala Sportowo-widowiskowa)
  • Lady Pank – koncert w Koninie 22.11.2019 (hala Rondo)
  • Lady Pank – koncert w Tarnowie 07.12.2019 (hala Widowiskowo-sportowa)

Pierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Vademecum skauta”, „Fabryka małp” i kilka pozostałych. To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

%%REKLAMA%%

I tak oto dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk” i „Minus 10 w Rio”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także