Lady Pank udostępnia teledysk do „Mniej niż zero” z gośćmi specjalnymi [WIDEO]

/ 25 czerwca, 2018

Pierwszy krążek grupy, na której czele stoi wokalista Janusz Panasewicz, zatytułowany po prostu „Lady Pank”, to jeden z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka, na której znalazły się takie utwory jak m.in. „Mniej niż zero”„Kryzysowa narzeczona” czy „Zamki na piasku”. Po trzydziestu pięciu latach muzycy Lady Pank postanowili ten krążek jeszcze raz przypomnieć, a pomogli im w tym znakomici goście.

Lipcowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

W ostatni piątek na rynku ukazał się album „LP1”. Grupa, w ramach tego projektu, zaprosiła do studia wielu znanych artystów – m.in. Piotra Roguckiego, Katarzynę Nosowską, Tomka Organka, Artura Rojka czy Grzegorza Markowskiego.

W sieci pojawił się właśnie teledysk zrealizowany do kompozycji „Mniej niż zero”. Widzimy w nim artystów, którzy wzięli udział w nagrywaniu nowej wersji wspomnianego wyżej utworu:

Z obecnego składu grupy nagrania debiutanckiego krążka pamiętają jedynie liderzy – czyli wokalista Janusz Panasewicz, a także gitarzysta Jan Borysewicz. Ponadto w zespole Lady Pank grają obecnie: basista Krzysztof Kieliszkiewicz i perkusista Kuba Jabłoński.

W zestawieniu, „25 najważniejszych debiutów płytowych polskiego rocka”, przygotowanym przez dziennikarzy „Teraz Rocka”, album Lady Pank znalazł się na ósmym miejscu. Jordan Babula napisał:

[…] Chociaż wyraźnie inspirowana rockowo-reggae'owym stylem The Police, muzyka Borysewicza dla Lady Pank miała bez wątpienia własny charakter. Kapitalne wyczucie przebojowości u kompozytora, świeże, ostre brzmienie, młodzieńcza energia wykonania i celne teksty [Andrzeja – przyp. szy] Mogielnickiego, zaśpiewane od razu rozpoznawalnym głosem Janusza Panasewicza na „Lady Pank” złożyły się na zestaw hitów, z których niemal wszystkie zasłużenie stały się już standardami. […]

W nadchodzącym, lipcowym, numerze miesięcznika, który trafi do kiosków w najbliższą środę, 27 czerwca, znajdziecie wywiad z Janem Borysewiczem. Jego głównym tematem był – rzecz jasna – wydanie remake'u pierwszego albumu Lady Pank

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także