Lady Pank zagrali dwa wyjątkowe koncerty. Pożegnanie przed kolejnym lockdownem?

/ 15 marca, 2021

W miniony weekend obyły się dwa koncerty zespołu Lady Pank. Rzecz działa się w stołecznej Stodole.


13 i 14 marca odbyły się dwa koncerty zespołu Lady Pank. Grupa w warszawskiej Stodole promowała swój najnowszy album zatytułowany „LP40”, który miał premierę dzień przed pierwszym ze wspomnianych występów.

Fani zgromadzeni w klubie mieli okazję najpierw do zapoznania się z najnowszymi utworami – grupa wykonała „LP40” w całości. Później jednak nie zabrakło największych przebojów zespołu z „Tacy sami”, „Fabryką małp” czy „Mniej niż zero” na czele.

Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym, więc okoliczności były nieco inne niż zwykle, ale wydaje się, że nikt nie wyszedł ze Stodoły zawiedziony. Na miejscu był nasz przedstawiciel, Bartek Koziczyński, który przygotuje obszerną relację z koncertu. Pojawi się ona na łamach kwietniowego „Teraz Rocka”.

Poniżej setlista koncertu z 14 marca:

Lady Pank Setlist Klub Stodoła, Warsaw, Poland 2021, LP40

Wydaje się, że zobaczenie Lady Pank na żywo było jedną z ostatnich okazji na wzięcie udziału w zorganizowanej imprezie na żywo w Warszawie.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zbliżająca się do Polski kolejna fala COVID-19 pokrzyżuje plany organizatorów i kolejne miesiące znów będą bez koncertów. Lady Pank planuje wrócić do Stodoły w maju, a już za kilka dni zagra w Krakowie. Koncerty w innych rejonach Polski nie są na ten moment zagrożone.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” na temat koncertowania wypowiedział się Janusz Panasewicz:

Jeśli występujemy w klubach, dla fanów, którzy doskonale znają wszystkie stare rzeczy, z wielką przyjemnością sięgamy po nową płytę i mniej ograne numery. To też wyraża nasz szacunek dla ludzi, którzy są z nami tyle lat – że nie bazujemy tylko na dawnej popularności, grając hity. Oczywiście narażamy się tym samym na to, że komuś się nie spodoba. „A, bo trzydzieści lat temu to oni grali lepiej”. Cóż, trzydzieści lat temu świetnie grał Maradona, a teraz świetnie gra Salach.

W nowym numerze recenzja nowej płyty Lady Pank, a także wywiady z muzykami zespołu!

MARCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

fot. Bartek Koziczyński

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także