Lady Pank zapowiada album „MTV Unplugged”. Sprawdź pierwszy singel [AUDIO]

/ 17 listopada, 2022


Poznaliśmy szczegóły nowego wydawnictwa zespołu Lady Pank.


Lady Pank udostępnił singel „Wspinaczka” zapowiadający płytę „MTV Unplugged”, która ukaże się już 25 listopada 2022 roku.

Utworu „Wspinaczka” w wersji akustycznej możecie posłuchać niżej.

Tak o koncercie MTV Unplugged, który odbył się latem tego roku w wywiadzie dla „Teraz Rocka” opowiadał Jan Borysewicz:

Myślę, że to będzie nasza najlepsza płyta akustyczna, a mamy już dwie! Na koncercie miałem 40 stopni gorączki, ale nie chciałem go odwoływać. Przyjechałem na próbę w masce. Dałem radę zagrać i to bardzo dobrze. Ludzie domagali się utworu Wciąż bardziej obcy. Powiedziałem, że mój głos nie da rady, ale jak zaśpiewają sami to zagram. I powstała genialna wersja, w której cała sala śpiewa, a ja tylko dopowiadam …i sobie sam. Ludzie z MTV powiedzieli, że to chyba jedyna wersja na świecie, gdy publiczność śpiewa utwór unplugged.

Oprócz filarów Lady Pank, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni goście: znakomici wokaliści Tomasz Organek (zaśpiewał „Sztukę latania”) i Piotr Cugowski („Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo „Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Lista utworów:

 1. Rozbitkowie
 2. Zamki na piasku
 3. Du du
 4. Sztuka latania
 5. Kryzysowa narzeczona
 6. Młode orły
 7. Mój świat bez ciebie
 8. Minus 10 w Rio
 9. Krokodyle tańczą
 10. Zawsze tam gdzie ty
 11. Zostawcie Titanica
 12. Stacja Warszawa
 13. Wspinaczka
 14. Wciąż bardziej obcy
KOMENTARZE

Przeczytaj także