Lars Ulrich (Metallica) ponownie chwali polski film

/ 3 stycznia, 2019

Nie samą muzyką człowiek żyje, o czym przekonuje Lars Ulrich, perkusista Metalliki i pasjonat kina. Udzielił niedawno wywiadu magazynowi „Maxim” i zapytany został o najlepsze jego zdaniem filmy 2018 roku.

Lars Ulrich wyjawia największą obawę związaną z Metallicą

Ponownie wspomniał o „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego:

Widziałem nowy film Juliana Chnabela „At Eternity's Gate” i uważam, że był świetny. Opowiada o Vincencie Van Goghu, malarzu, a w jego rolę wcielił się Willem Defoe. Był niesamowity. Jest jeszcze film „Faworyta”, w którym pojawiła się Emma Stone i kilkoro innych świetnych aktorów. No i polski film reżysera, który otrzymał Oscara jakieś pięć lat temu za „Idę” – jego nowy film nosi tytuł „Zimna wojna”.

Na krótkiej liście Ulricha znalazł się jeszcze film dokumentalny „Free solo”.

Przypomnimy, że to nie pierwszy raz, gdy perkusista wspomina o najnowszym filmie Pawlikowskiego. Jeszcze w październiku na swoim Instagramie pochwalił się trzema filmowymi odkryciami, wśród których znalazła się właśnie „Zimna wojna”.

Wszystkie te filmy podsumował słowami:

Wspierajcie proszę te niesamowite filmy. Wszystkie one w wyjątkowy sposób podnoszą poprzeczkę kinowego rzemiosła jeszcze wyżej. Każdy z nich ma momenty, przy których myśli się „o kurwa”, za dużo ich, by wymieniać. Przygotujcie się, że was rozwalą.

Cały post możecie zobaczyć poniżej.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fall brings out the majority of the deeper, more intellectual films and the @MillValleyFilmFest is my fave place to engage in what’s rolling out the rest of the year This season, the three most mind-blowing films so far are…1.) Cold War. Polish director Pawel Pawlikowski’s follow up to Oscar-winning foreign language film “Ida.” 2.) Roma. Mexican director Alfonso Cuarón’s follow up to 2013’s critically acclaimed hit “Gravity” for which he won Best Director. 3.) The Favourite. Greek director Yorgos Lanthimos’ follow-up to last year’s "The Killing of a Sacred Deer.” Please support these three incredible films. They all in their own unique ways raise the bar for the craft of cinema to new heights. There are numerous unbelievable “holy fuck” moments in each of these, too numerous to mention. Prepare to be blown away! #MVFF41 @coldwarmovie @AmazonStudios #PawelPawlikowski @romacuaron @alfonsocuaron @NetfilixFilm @thefavouritemovie @foxsearchlight #YorgosLanthimos

Post udostępniony przez Lars Ulrich (@larsulrich) 

 

Film „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i z Joanną Kulig oraz Tomaszem Kotem w roli głównej zebrał pozytywne recenzje i zdobył nagrodę Złote Lwy w 2018 na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został też nagrodzony w Cannes. Film ma też duże szanse być polskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy film zagraniczny” – znalazł się na krótkiej liście. Nominacje poznamy w drugiej połowie stycznia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także