Lars Ulrich (Metallica) wystąpi w sequelu kultowej komedii

/ 27 marca, 2024


Lars Ulrich będzie jedną z gwiazd, która pojawi się w drugiej części kultowej komedii muzycznej.


Trwają prace nad drugą częścią kultowego filmu muzycznego „Oto Spinal Tap”. Zdjęcia mają potrwać do połowy kwietnia. Rob Reiner ponownie zasiadł na stołku reżysera, a w rolach głównych ujrzymy Christophera Guesta, Michaela McKeana i Harry’ego Shearera, którzy wcielą się w dobrze znane postacie Nigela Tufnela, Davida St Hubbinsa i Dereka Smallsa.

W filmie gościnnie ma się pojawić wiele gwiazd sceny muzycznej. Jak donosi „Deadline” wśród nich mają być dwaj sławni perkusiści. Jeden z nich to Lars Ulrich z Metalliki, a drugi to Chad Smith z Red Hot Chili Peppers. Nie wiemy dokładnie, jak duże będą ich role. Wcześniej ujawniono, że w filmie wystąpią także Paul McCartney, Elton John i Garth Brooks.

Reiner mówi, że fabuła drugiej części filmu będzie obracała się wokół pożegnalnego koncertu, jaki Spinal Tap postanowił dać po latach i nawiązywać będzie do słynnego filmu „Ostatni walc” Martina Scorsese, relacjonujący ostatni koncert kanadyjskiej grupy rockowej The Band z 1978 roku:

Gdy ogłoszono, że Spinal Tap zejdzie się na jeden, ostatni koncert, Marty DeBergi uznał, że to szansa pojednania z zespołem, który uważał, że „Oto Spinal Tap” zniszczył mu karierę. Porzucił więc swoją pracę wizytującego adiunkta asystenta nauczyciela w Szkole Filmowej Eda Wooda, by nakręcić film.

Data premiery filmu nie jest znana, ale twórcy mają nadzieję, że ukaże się on jeszcze w 2024 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także