Lars Ulrich mówi, ile jeszcze będzie istnieć Metallica. Zaskoczeni?

/ 30 października, 2018

Metallica jest w trakcie kolejnej części amerykańskiej trasy koncertowej. Perkusista Lars Ulrich udzielił wywiadu stacji 93.3 WMMR Rocks, w której odniósł się do pożegnalnych tras, w jakie wyrusza wiele zespołów.

Lars Ulrich zachwycony polskim filmem

Zapytany, czy wzorem takich grup jak Slayer czy Kiss, jego zespół również myśli o emeryturze, Lars odpowiedział:

Wiele osób mówi o emeryturze, a my czujemy w sobie młodzieńczą energię. Chcemy grać jeszcze długo. Mamy nadzieję pograć jeszcze z 20-25 lat. Nie wiem, jak to będzie wyglądało i brzmiało, ale mamy to w głowach. Nie myślimy o emeryturze, wręcz przeciwnie. Kiedyś, gdy mieliśmy po 17 lat, myśleliśmy tylko o tym, co będzie za pięć minut: „Gdzie jest piwo?”. Dziś nasza mentalność się zmieniła.

Lars Ulrich skomentował też publiczność, która przychodzi na koncerty Metalliki:

Dziś jest na naszych koncertach więcej dzieciaków niż kiedykolwiek. Połowa naszej publiczności ma mniej niż 20 lat. I mniej więcej połowa to dziewczyny. Do tego połowa osób, które przychodzą na nasze koncerty widzą Metallicę po raz pierwszy. To niesamowite.

W tym roku Lars Ulrich skończy 55 lat. Za 25 lat będzie więc miał 80. Czy w tym wieku nadal będzie występował? Możliwe, gdyż jego ojciec, Torben Ulrich, który skończył 90 lat niedawno dał występ, wykonując awangardową muzykę z udziałem pianisty Sørena Kjærgaarda i perkusisty oraz trębacza Krestena Osgooda. Fragment tego występu możecie obejrzeć poniżej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także