Lars Von Trier pokaże swój nowy film w Cannes

/ 19 kwietnia, 2018

Lars Von Trier wzbudził kontrowersje w Cannes, wyrażając w 2011 roku na konferencji prasowej prowokacyjne komentarze na temat Hitlera i Nazistów. Duński reżyser stał się persona non grata na tym francuskim festiwalu filmowym, aż do teraz… Lars Von Trier pokaże na tegorocznej edycji festiwalu swój najnowszy film, „The House That Jack Built”.

Dodatkowa pula biletów na koncert Metalliki w Polsce

Najnowszy film Von Triera zostanie jednak wyświetlony poza konkursem. Film „The House That Jack Built”, którego akcja dzieje się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, opowiada o seryjnym mordercy, który morduje swoje ofiary w amerykańskim stanie Waszyngton. Reżyser powiedział, że film jest „celebracją idei, że życie jest złe i bezlitosne”. W tytułową rolę wcielił się Matt Dillon, a w filmie ujrzymy także Bruno Ganza, Umę Thurman i Eda Speleersa. Jeszcze nie wiadomo, kiedy film trafi do dystrybucji kinowej.

The House That Jack Built” to pierwszy film Larsa Von Triera od wydanej w 2013 roku, dwuczęściowej „Nimfomanki”.

Tegoroczny festiwal w Cannes będzie trwał od 8 do 19 maja.

Charlotte Gainsbourg gwiazdą tegorocznego Off Festival

Jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji OFF Festival będzie Charlotte Gainsbourg – aktorka i piosenkarka, znana między innymi z wielu filmów Larsa Von Triera.

Charlotte Gainsbourg promować będzie swój najnowszy, wydany pod koniec 2017 roku album „Rest”. Jest to jej piąte solowe wydawnictwo, które zawiera między innymi utwór „Songbird In A Cage" – napisany przez Paula McCartneya, który też gościnnie w nim wystąpił.

Charlotte Gainsbourg prawdopodobnie znana jest lepiej jako aktorka, ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych. Na ekranie zadebiutowała w 1984 roku we francuskim filmie „Paroles et musique”. Często można ją zobaczyć w filmach Larsa Von Triera – wcieliła się w główne role w „Antychryście”, „Melancholii” i „Nimfomance”. Jej kreacja w „Antychryście” została uhonorowana podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Na początku 2018 roku ukazał się najnowszy film z udziałem aktorki – „I Think We're Alone Now” w reżyserii Reeda Morano.

rf | fot. Siebbi

KOMENTARZE

Przeczytaj także