Led Zeppelin świętuje 50-lecie, zapowiadając niezwykłe wydawnictwo [WIDEO]

/ 27 sierpnia, 2018

W październiku nakładem Reel Art Press ukaże się ilustrowana książka „Led Zeppelin By Led Zeppelin”. Zawierać będzie ona liczne zdjęcia oraz historię grupy opowiedzianą przez jej członków. Już teraz możecie zapoznać się ze zwiastunem książki.

Książka zostanie wydana z okazji 50. rocznicy powstania zespołu Led Zeppelin, która wypada w tym roku. Na początku 2019 roku przypadnie zaś 50. rocznica wydania debiutanckiego albumu grupy.

Tak o książce piszą wydawcy:

Zdjęcia zostały starannie wybrane i opisane przez Jimmy’ego Page’a, Roberta Planta i Johna Paula Jonesa. Książka przedstawia niezwykłą karierę zespołu i zawiera zdjęcia Led Zeppelin na scenie i za kulisami od samego początku grupy. W tym 400-stronicowym tomie znajdą się wcześniej niepublikowane zdjęcia, grafiki z archiwum zespołu i fotografie autorów z całego świata.

Poniżej możecie obejrzeć filmowy zwiastun książki.

Wcześniej z okazji obchodów jubileuszu, zespół wznowił koncertowe wydawnictwo „How the West Was Won”, a na 7 listopada zapowiedziana jest reedycja „The Song Remains the Same”.

Jimmy Page zdradza, że to jeszcze nie koniec niespodzianek:

Nie mogę wszystkiego zdradzić, ale wydamy kolejne wydawnictwo. Różni się ono od tych, które się ukazały. To inne spojrzenie niż na „How the West Was Won” oraz „The Songs Remains the Same”. Nie mogę się doczekać aż ludzie w końcu to usłyszą. Jest wiele rzeczy do wydania. Wyjdą one na pewno w ciągu najbliższych 10 lat. Na pewno jest tego więcej.

Nic, niestety, nie wskazuje, by grupa miała się reaktywować choćby na jeden koncert.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także