Legenda metalu odwołała koncert w Polsce. „Smutna wiadomość”

/ 19 lipca, 2026

Wyprzedany polski koncert, podobnie jak cała trasa formacji Crowbar, nie dojdzie do skutku. Powodem okazały się problemy zdrowotne.


Jeszcze w marcu pisaliśmy, że wrocławski koncert Crowbar przeniesiony został do większego klubu z powodu ogromnego zainteresowania. Oczekiwanie względem występu ikony sludge metalu były ogromne, ale niestety wszyscy potencjalni uczestnicy tego wydarzenia będą musieli obejść się smakiem.

Organizator polskiego koncertu Crowbar wydał właśnie następujące oświadczenie:

Niestety otrzymaliśmy smutną wiadomość o odwołaniu nadchodzącej europejskiej trasy Crowbar z powodów zdrowotnych. W związku z tym zaplanowany koncert w Zaklętych Rewirach nie odbędzie się i zostaje odwołany. Mamy nadzieję, że w niedługiej przyszłości uda nam się sprowadzić zespół z powrotem do Polski.

Jest również wiadomość dla posiadaczy biletów:

Wszystkie zakupione bilety można zwracać w punktach sprzedaży.

Wpis w oryginale:

Grupa Crowbar powstała w 1990 roku na gruzach The Slugs. Wraz z wydaniem debiutanckiego albumu “Obedience Thru Suffering” dali początek gatunkowi NOLA sludge. “This music is slow and fat” – tak Beavis and Butt-Head komentowali dźwięki “Existence is Punishment” z drugiej, wyprodukowanej przez Phila Anselmo płyty załogi Kirka Windsteina i chyba ciężko o lepszy opis jej twórczości.

Grupa z Nowego Orleanu od blisko czterech dekad stoi na straży sludge metalu, a w tym czasie przez jej szeregi przewinęli się m.in. muzycy Acid Bath, Pantery, czy Black Label Society. Crowbar to żywa marka ciężkiego grania, która każdą kolejną płytą umacnia swoją legendę.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także