Legenda polskiego rocka zagra koncert na Jarocin Festiwalu 2021. 40 lat po debiucie!

/ 13 maja, 2021

40 lat po debiucie na jarocińskiej scenie powróci na nią kultowa formacja TSA!


Koncert specjalny TSA z okazji 40-lecia debiutu na Jarocin Festiwal odbędzie się 18 lipca 2021. Podczas Jarocin Festiwal grupa sięgnie po swój szeroki repertuar, przywołując tym samym wspomnienia znakomitych koncertów sprzed kilku dekad.

Zespół zagra w składzie: Marek Piekarczyk (wokal), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Mąciwoda (bas) oraz Zbyszek Kraszewski (perkusja).

Jarocin to tak naprawdę miejsce narodzin zespołu TSA, bo tam właśnie doszło do spotkania i nawiązania współpracy z Markiem Piekarczykiem oraz managerem Jackiem Rzehakiem. To spowodowało, że mogliśmy zacząć grać koncerty w całej Polscei zarejestrować pierwsze profesjonalne nagrania.

– mówi gitarzysta zespołu Stefan Machel.

Andrzej Nowak dodaje:

Jarocin to była „Bomba Muzyki Rockowej”. Wszyscy żyli muzyką, a nurty muzyczne nie tylko mieszały się na ulicy, a też na scenie. Nie było takiego drugiego miejsca na świecie, a my jako TSA pierwsi przełamaliśmy bariery i skruszyliśmy lody, jakie dominowały wtedy w muzyce rockowej. Nasze obcięte jeansy i gołe torsy i pot, który wylewał się litrami z naszych ciał na scenie, rozwaliły cały Jarocin. I tak się zaczęła nasza kariera!

Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 16-18 lipca 2021. Dostępne są bilety jednodniowe w cenie 119 zł oraz 3-dniowe karnety za 169 zł.

Na festiwalu, poza TSA, zagrają między innymi: Daria Zawiałow, Decapitated, The Analogs, Masturbator, JAD, Pull The Wire, Dziwna Wiosna, Kwiat Jabłoni, Edyta Bartosiewicz, Nocny Kochanek czy Strachy Na Lachy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także