Legenda znów na winylu

/ 13 listopada, 2007
Po 16 latach od premiery, ukazuje się nowa, winylowa edycja klasycznej płyty polskiego punk rocka – Legendy zespołu Armia. Inicjatywa wydania tej płyty, jak i wszystkich innych tytułów Armii na winylu wyszła od fanów zespołu, którzy tłumnie zadeklarowali chęć zakupienia jej na forum zespołu – deklaruje przedstawiciel wydawcy, firmy W Moich Oczach. Na aukcjach internetowych jest to jeden z najbardziej poszukiwanych tytułów. Co ciekawe, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Reedycja została przygotowana z wykorzystaniem oryginalnego miksu przeznaczonego na album winylowy. Na pewno pełniej prezentują się teraz bębny, poprzednio sprawiały wrażenie „pykających”. Więcej słychać basu, ogólnie brzmienie jest cieplejsze. Lepiej też rysuje się przestrzeń stereo – pisaliśmy przy okazji premiery tej wersji na CD (2004). Dodatkowy remastering wykonany został niedawno przez Smoka (Post Regiment).
Płyta tłoczona była w Niemczech, w limitowanym nakładzie 476 sztuk. Album z numerem 001 członkowie zespołu postanowili wystawić na aukcję charytatywną na Allegro. A najbliższa okazja do bezpośredniego kupienia Legendy już 18 listopada, w warszawskiej Stodole, na trzeciej edycji imprezy Brylfest (nasza relacja z Brylfest 1 i Brylfest 2).

bart

KOMENTARZE

Przeczytaj także