Leprous uczci w Polsce 10-lecie płyty „Bilateral”. To będzie wyjątkowy koncert!

/ 15 listopada, 2021

Wielkimi krokami zbliża się koncert zespołu Leprous w Polsce. To wydarzenie, którego nie wypada ominąć!


Norwegowie zaprezentują się u nas na ekskluzywnym koncercie, w ramach dziesiątej rocznicy premiery swojego drugiego studyjnego wydawnictwa. Set złożony ze wszystkich utworów „Bilateral” oraz innych kompozycji Leprous usłyszmy już 26 listopada 2021 roku w warszawskim klubie Progresja.

Gościem specjalnym zespołu będzie polskie instrumentalne trio Tides From Nebula, a w rolu suppportu zagra A.A. Williams – angielska wokalistka i multiinstrumentalistka.

Organizator podał właśnie czasówkę koncertu:

Bilety na koncert Leprous „Exclusive 10th Anniversary Show”, który odbędzie się w Polsce, są dostępne w sprzedaży. Ich ceny rozpoczynają się od 129 złotych i dostępne są między innymi w serwisie eBilet.pl.

Dekada od wydania płyty „Bilateral” 

„Bilateral” ukazało się 22 sierpnia 2011 roku nakładem Magic Art Publishing, a jego okładkę zaprojektował amerykański surrealistyczny malarz Jeff Jordan. Wydawnictwo promowane było tylko przed jeden teledysk, który powstał na potrzeby singla „Restless”:

Leprous – o zespole

Norweski Leprous to zespół kapitalnych muzyków, którzy tworzą najwyższej jakości progmetal. Wcześniej zaś dali się poznać, chociażby z wielokrotnego wspomagania w studiu i na scenie swojego sławnego rodaka Ihsahna (Emperor). Leprous powstał w 2001 roku w malowniczym regionie Telemark. Od początku działalności o muzycznym obliczu grupy decydują świetny wokalista Einar Solberg i gitarzysta Tor Oddmund Suhrke. Od 2014 roku wspiera ich Baard Kolstad prawdziwy mistrz perkusji, znany z Borknagar, czy ze współpracy z Gaahlem.

Muzycy kapeli to wybitni spece w swoim fachu, niesamowicie osłuchani w różnych gatunkach, więc nic dziwnego, że progmetalowy rdzeń utworów Leprous dość często wzbogacany jest o alternatywny i progresywny rock, pop, wstawki symfoniczne, smyczkowe, czy elektroniczne. Pewne jest, że meloman o otwartym umyśle, nie będzie się nudzić, słuchając dyskografii Norwegów. A ta w 2021 roku powiększyła się o siódmy album „Aphelion”. Nagrany z wykorzystaniem smyczków i… orkiestry dętej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także