Leprous zagra dwa koncerty w Polsce w 2024 roku [DATY, BILETY]

/ 8 listopada, 2023
fot. Bjørn Tore Moen

Nie tylko podczas Mystic Festivalu, ale również na dwóch klubowych koncertach w Polsce będzie nam dane zobaczyć zespół Leprous.


Norweskie gwiazdy prog metalu z Leprous ogłosiły właśnie szczegóły „Aphelion European Tour 2024”.

Muzycy zagrają 9 marca w Krakowie (Kamienna12) i 10 marca w Lublinie (Radio Lublin). Warto jednocześnie przypomnieć, że zespół pojawi się również na tegorocznym Mystic Festivalu.

Od paru lat scena progmetalowa nabiera kolorów i nie kojarzy się wyłącznie z graniem jak najszybszych solówek, tylko muzyką ambitną, emocjonalną, a przede wszystkim zróżnicowaną. Twarzą tych zmian jest właśnie Leprous, który w ciągu paru płyt przeskoczył z klasycznie pojmowanego metalu progresywnego do… Do paru miejsc jednocześnie.

Norwegowie pod dowództwem wybitnie uzdolnionego wokalisty, Einara Solberga, nie boją się art popu, wpływów math-rockowych czy nawet odrobiny alt-rocka. Wszystko to świetnie się zazębia, a grupa obraca swoją formułę w dowolnych kierunkach, zwłaszcza na najświeższych wydawnictwach.

Ostatnie dwie płyty, a więc „Pitfalls” i „Aphelion”, już na dobre zapewniły im status jednego z najbardziej poważanych progresywnych składów XXI wieku. Jednak nie tylko studyjne materiały dały Leprous popularność, a również koncerty. Koncerty pełne nieskrępowanej energii, uczuciowych eksplozji i również intymności w najspokojniejszych momentach. Ci Skandynawowie mają każdego asa w rękawie.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także