Liam Gallagher przerwał koncert po 20 minutach [WIDEO]

/ 4 sierpnia, 2017

Liam Gallagher, który ruszył ze swoją solową trasą, promującą nadchodzący debiutancki album „As You Were” był jedną z gwiazd festiwalu Lollapalooza, odbywającego się w Chicago. Niestety, fani cieszyli się jego występem zaledwie 20 minut.

Motörhead wykonuje "Heroes" Davida Bowiego [WIDEO]

W tym czasie Liam Gallagher zdążył zaśpiewać dwa przeboje Oasis („Rock‘n’Roll Star” i „Morning Glory”) oraz dwa ze swojej solowej płyty („Wall Of Glass” i „Greedy Soul”). Podczas wykonywania ostatniego z nich zszedł bez słowa ze sceny. Muzycy dokończyli utwór i podążyli za nim.

Wkrótce potem artysta umieścił na swoim koncie Twitter przeprosiny:

Przepraszam ludzi, którzy przyszli na koncert Lollapalooza w Chicago. Miałem ciężki koncert dzień wcześniej i spieprzyłem sobie głos. Jestem wypruty.

Gdy fani zorientowali się, że artysta nie wróci, zaczęli skandować słowa „fuck you Liam”.

Inni fani z kolei wysnuli przypuszczenia, że prawdziwym powodem przerwania koncertu była wielka tabliczka ze słowami „I LOVE YOU NOEL” trzymana przez jedną z fanek. Powszechnie znana jest wzajemna niechęć braci Liama i Noela Gallagherów, którzy niegdyś stanowili razem jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90., jakim był Oasis. Po rozpadzie Oasis działają na własną rękę. Noel pod szyldem Noel Gallagher's High Flying Birds wydał dwa albumy: „Noel Gallagher's High Flying Birds” (2011) i „Chasing Yesterday” (2015), a obecnie muzyk pracuje nad swoją trzecią solową płytą, która ma ukazać 9 listopada. Ostatnio zagrał także gościnnie na albumie „Humanz” zespołu Damona Albarna, Gorillaz, w utworze „We Got the Power”. 

Liam z kolei założył zespół Beady Eye, z którym w latach 2011-2013 nagrał dwie płyty, „Different Gear, Still Speeding” (2011) i „BE” (2013), rok później grupa przestała istnieć. Jego debiutancki solowy albumu pod tytułem „As You Were” ukaże się w październiku. Promuje go singel „Wall Of Glass”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także