Linkin Park pobili rekord Davida Bowiego

/ 7 sierpnia, 2017

Nie od dziś wiadomo, że po śmierci artysty zainteresowanie tworzoną przez niego muzyką znacznie wzrasta. Nie inaczej było w przypadku Chestera Benningtona, wokalisty Linkin Park, który popełnił samobójstwo 20 lipca. 

Papa Roach odwołuje koncerty

Nie tak dawno pisaliśmy, że w dzień po śmierci Chestera Benningtona w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano m.in. 21000 egzemplarzy albumów Linkin Park, podczas gdy dzień przed jego śmiercią wynik ten nie przekraczał 1000 egzemplarzy. W porównaniu z dniem poprzednim, sprzedaż płyt, plików cyfrowych i streamingu wzrosła o ponad 5000 procent.

Śmierć Benningtona ma także odzwierciedlenie w zestawieniu Hot Rock Songs. Obecnie na tej liście Billboardu znajdują się 23 kompozycje grupy Linkin Park. Jest to najlepszy wynik w historii. Poprzednim rekordzistą był David Bowie, którego 21 utworów znajdowało się w TOP 50. Ta sytuacja również miała miejsce tuż po śmierci artysty. 

Na liście znalazły się następujące utwory (w nawiasie, zajęte miejsce): „Numb” (2), „In The End” (3), „Heavy” (4), „What I've Done” (7), „Crawling” (8), „Somewhere I Belong” (9), „One More Light” (10), „Breaking the Harbit” (12), „Talking To Myself” (13), „One Step Closer” (14), „Faint” (15), „Bleed It Out” (16), „Numb/Encore” (17), „Papercut” (18), „Shadow of the Day” (19), „Leave Out All The Rest” (22), „Burn It Down” (23), „New Divide” (24), „Good Goodbye” (28), „Battle Symphony” (35), „Nobody Can Save Me” (37), „Invisible” (41) i „Halfway Right” (46).  

Chester Bennington odebrał sobie życie w czwartek, 20 lipca 2017 roku. W chwili tego kroku znajdował się sam w domu, a jego ciało znalazła pokojówka tuż przed tym, jak miał po niego przyjechać inny członek zespołu, żeby zabrać go na sesję zdjęciową. Wokalista nie pozostawił listu pożegnalnego. Miał 41 lat. 

Śledczy ponadto przeszukali posiadłość w Palos Verdes i stwierdzili, że w otoczeniu Benningtona w dniu śmierci, nie stwierdzono obecności narkotyków. Cały czas jednak trwa ustalanie dokładnych szczegółów. 

W sobotę, 22 lipca, biuro koronera i lekarza sądowego w Los Angeles wydało oficjalne oświadczenie, w którym za przyczynę śmierci Chestera Benningtona podało samobójstwo przez powieszenie. Z wynikami raportu można zapoznać się na tej stronie. Sprawa została oznaczona jako zamknięta, teraz ciało Benningtona zostanie poddane autopsji oraz badaniom toksykologicznym – wyniki powinniśmy więc poznać już wkrótce. 

Wokalista został pochowany w Palos Verdes w Kalifornii 29 lipca 2017 podczas prywatnej ceremonii. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także