Linkin Park zapowiada osobisty album

/ 8 lutego, 2017

Zespół Linkin Park pracuje nad nowym albumem. Jego tytuł i data premiery nie są jeszcze znane, ale ukaże się on prawdopodobnie latem 2017 roku.

Linkin Park: Spodziewajcie się niespodziewanego

Do sieci trafił klip, w którym muzycy rozmawiają o treści piosenek, które znajdą się na nadchodzącym wydawnictwie. Możemy w nim usłyszeć następujące słowa:

Nie są one o polityce ani o zewnętrznym świecie. Wiele z tych piosenek jest osobistych. Czuję, jakby wokalista przemawiał bezpośrednio do mnie, albo rozmawiał z kimś, kto jest mu bliski. Jest w tym intymność, ale nie introwertyzm.

Wokalista Chester Bennington tłumaczy to następująco:

Są utwory, które nie opowiadają o konkretnych sytuacjach, ale o pewnym nastroju. Coś w stylu: „Coś takiego dzieje się właśnie w mojej głowie” albo „przechodzę teraz przez coś takiego”. Według mnie to też jest forma opowiadania historii, ale szczera na inny sposób. Ludzie pytają mnie: „Jesteś w studiu? Co tam robicie?”. Skupiamy się na tym, żeby napisać świetne piosenki, które będą coś dla ludzi znaczyły. Staramy się nawiązać z ludźmi kontakt. Chcemy nagrać płytę z wybitnymi piosenkami, których ludzie wciąż będą chcieli słuchać.

Wokalista Mike Shinoda wspomniał ostatnio, że na nowej płycie Linkin Park mają pojawić się goście i że w proces autorski będą zaangażowani twórcy z zewnątrz. Zastrzegł jednak: „To wciąż my. Sami się produkujemy. Czuwamy nad wszystkim aż do ostatniej chwili. To płyta Linkin Park”. Wcześniej Mike Shinoda powiedział, że nowa płyta zaskoczy wszystkich:

Spodziewajcie się niespodziewanego. Nie spodziewajcie się niczego co słyszeliście wcześniej. Prace nad płytą zajmują w studio 50 godzin tygodniowo. W wolnej chwili wychodzę na siłownię, aby zachować równowagę.

Ostatni album Linkin Park ukazał się w 2014 roku pod tytułem „The Hunting Party”. Linkin Park zagra 15 czerwca 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie w ramach festiwalu Impact. Wciąż są dostępne bilety na trybuny w cenach 299-399 PLN do nabycia przez stronę Ticketpro.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także