Live Aid powróci? Tak chce irlandzki rząd

/ 20 stycznia, 2021


Irlandzki rząd wysunął propozycję, jak powinno się świętować zwycięstwo nad koronawirusem.


Irlandzki rząd zaproponował zorganizowanie serii koncertów na wzór słynnego Live Aid, które miałyby odbyć się po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jak podaje magazyn „The Mirror” taka propozycja miała paść podczas niedawnego spotkania ministrów krajów Unii Europejskiej i „wszyscy ministrowie zgodzili się na zorganizowanie ogromnych koncertów na zakończenie pandemii”. Jak podaje portal „NME” koncerty takie miałyby się odbyć jednocześnie w wielu miastach Europy.

Oryginalny Live Aid odbył się w lipcu 1985 roku jednocześnie w Londynie i Filadelfii, a jego celem była walka z głodem w Etiopii. Na koncertach wystąpili między innymi Queen, U2, reaktywowany Led Zeppelin, Duran Duran, The Who i wielu innych. W 2005 roku zorganizowano koncerty Live 8 (11 koncertów w różnych miastach świata, w tym w Londynie, Paryżu, Berlinie i Rzymie).

Póki co nie wiadomo jeszcze, kiedy duże koncerty będą możliwe. Niektórzy wykazują się sporym optymizmem. Melvin Benn, szef agencji Festival Republic, odpowiedzialnej za organizację festiwali Reading, Leeds i Download nadzieję widzi w szczepionkach:

Jestem pozytywnie nastawiony do tego lata, bo jeśli wszyscy powyżej 50-60 roku życia zostaną zaszczepieni do końca maja, wtedy nic nas nie będzie mogło zatrzymać.

Niedawno w Nowej Zelandii, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest znacznie lepsza niż w Europie zorganizowano koncert na 20 tysięcy osób, na którym maseczki ani dystans nie były wymagane.

KOMENTARZE

Przeczytaj także