Live Nation z nowymi warunkami koncertów. Ucierpią na tym artyści?

/ 18 czerwca, 2020

Magazyn „Rolling Stone” dotarł do wewnętrznego pisma Live Nation, w którym agencja koncertowa nakreśla nowe warunki współpracy z artystami. Z notatki wynika, że umowy na koncerty i festiwale w 2021 roku podpisywane będą na nowych zasadach.

%%REKLAMA%%

Dowiadujemy się między innymi, że kaucje dla artystów zostaną obniżone o 20% względem 2020 roku. Ceny biletów będą ustalane wyłącznie przez promotora, na jego warunkach i mogą ulec zmianie. Koszty podróży i zakwaterowania poniosą artyści. Jeśli festiwal zostanie odwołany z powodu siły wyższej – w tym pandemii podobnej do COVID-19 – promotor nie będzie ponosił odpowiedzialności za gażę artysty. Jeśli jednak artysta sam odwoła występ, będzie musiał zapłacić promotorowi dwukrotność gaży. Jeśli natomiast koncert zostanie odwołany z powodu słabej sprzedaży biletów, artysta otrzyma tylko 25% kaucji.

Pełną treść notatki możecie znaleźć na stronie „Rolling Stone”.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także