Loreen zaprezentowała nowy singiel „Feels Like Heaven”.
To pierwszy utwór zapowiadający album „Wildfire”, którego premiera została zaplanowana na 27 marca.
„Feels Like Heaven” otwiera nowy etap w twórczości Loreen. Utwór opiera się na stopniowo narastającym napięciu i opowiada o momencie, w którym kończy się wewnętrzna walka, ból zaczyna słabnąć, a bohaterka tekstu pozwala sobie na miłość.
Singiel został napisany i wyprodukowany wspólnie z Jessem Shatkinem, znanym ze współpracy z Sią i Kylie Minogue. Współautorami piosenki są także Calum Landau, który pracował m.in. z Alison Goldfrapp i Ellie Goulding, oraz sama Sia.
Sama Loreen tak wyjaśniła sens utworu:
Kiedy mowa tu o niebie, nie chodzi o miejsce ani system wierzeń. To stan wewnętrzny. Tak jak piekło – istnieje w umyśle i jest doświadczane w tu i teraz. „Feels Like Heaven” jest o poddaniu się uczuciom. Bo kiedy się poddajemy, stajemy się wolni. Wolność to miłość, a miłość to bezpieczeństwo. Z tego poczucia bezpieczeństwa rodzą się empatia i głębsze rozumienie naszego życia oraz innych. Nasz dobrostan kształtowany jest przez stan naszego świata wewnętrznego. Cierpimy, gdy się opieramy, i zdrowiejemy, gdy się poddajemy. Ostatecznie niebo i piekło nie są celami – tworzymy je tutaj poprzez to, jak czujemy i jak kochamy.
Piosenki można posłuchać poniżej:
Na nadchodzącej płycie znajdą się także m.in. wysoko oceniany przez krytyków singiel „Is It Love” oraz „Tattoo”, który dotarł na szczyty list przebojów w dziesięciu krajach.
Lista utworów albumu „Wildfire” obejmuje trzynaście kompozycji:
- „Where Do We Go From Here”
- „Feels Like Heaven”
- „Weapons”
- „Is It Love”
- „Can’t Pull Me Down”
- „Melt”
- „Wildfire”
- „Coming Close”
- „Set Me Free”
- „Tattoo”
- „Lose That Light” ft. 6Lack
- „Kiss The Sky”
- „True Love”

