Louis C.K. powrócił do standupu

/ 28 sierpnia, 2018

W listopadzie 2017 roku, na dzień przed uroczystą premierą filmu „I Love You, Daddy” w reżyserii Louisa C.K. do mediów trafiły doniesienia o nieobyczajnym zachowaniu komika wobec koleżanek po fachu. Premierę filmu odwołano, a Louis C.K. przyznał się do stawianych mu zarzutów i wycofał z życia publicznego.

27 sierpnia 2018 roku Louis C.K. wystąpił po raz pierwszy na scenie od czasu tych wydarzeń. Komik pojawił się niespodziewanie na deskach nowojorskiego Comedy Cellar, gdzie dał 15-minutowy występ. Jak podaje magazyn „Billboard” C.K. nie nawiązał do skandalu wokół własnej osoby, a publiczność nagrodziła jego występ długą owacją.

Tymczasem wciąż niepewne są losy odłożonego na półkę filmu „I Love You, Daddy”. Co jakiś czas powracają plotki, że film może zostać wreszcie wydany. Jednak przeciwna temu jest między innymi Chloe Grace Moretz, która zagrała rolę 17-letniej córki głównego bohatera (w którego wcielił się Louis C.K.), nawiązującej romans z 68-letnim producentem filmów (w tej roli John Malkovich).

W wywiadzie dla „The New York Times” powiedziała:

Uważam, że ten film nie powinien nigdy zostać wydany. Nie uważam, by tacy mężczyźni [oskarżeni o molestowanie] powinni mieć teraz głos. Oczywiście, boli mnie to, że tyle czasu poświęciłam projektowi, który przepadł.

Z drugiej strony, zmiany w tej branży są tak wielkie i tak szybkie, że cieszę się, widząc, jak dużo osób za nimi podąża.

Urodzony w 1967 roku Louis C.K. funkcjonuje od lat 80., jako komik. Był współtwórcą takich programów rozrywkowych, jak „Late Night With Conan O’Brien” i „Saturday Night Live”, na koncie ma też programy stand up oraz seriale „Lucky Louie” i „Louie”.

Produkuje też filmy oraz występuje jako aktor, między innymi w „Było sobie kłamstwoRicky’ego Gervaisa i „Blue JasmineWoody’ego Allena.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także