Luxtorpeda pokazała teledysk promujący singiel z nowej płyty [WIDEO]

/ 9 października, 2020

Właśnie na rynku ukazał się najnowszy album Luxtorpedy, „Anno Domini MMXX” i krążek ten zawędrował już na sam szczyt zestawienia listy OLiS.


Album promuje klip do utworu „Hołd”, który zobaczyć można w tym miejscu, a który niedawno miał swoją premierę:

„Hołd” to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na nowej płycie Luxtorpedy.

Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny, Poznańska Piątka i Fort VII 

– tak rozpoczyna się ten utwór, którego tekst to historia Wielkopolski w pigułce. Historia, którą zespół chce uchronić od zapomnienia i przywołuje ją również w teledysku do tej kompozycji. Reżyserem klipu jest Paweł Rybarczyk.

Płyta „Anno Domini MMXX” Luxtorpedy powstała w nowym studiu Okolitza, należącym do zespołu. Studio zostało wybudowane przy domu Litzy od samych fundamentów. Dlaczego zespół zdecydował się na taki krok, zamiast, na przykład, urządzić się w gotowej nieruchomości?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Litza odpowiada:

Jesteśmy zespołem bardzo rodzinnym i wyjazdy do studia na nagranie płyty były dość trudne, bo rozłąka od dzieci i żon sprawiała, że nie byliśmy tak twórczy. Mieliśmy małe studyjko w Puszczykowie, gdzie wcześniej mieszkałem, ale nie było na tyle profesjonalne, żeby zrobić tam całą płytę. Przeprowadzając się do Poznania, mieliśmy plan zbudowania studia od podstaw. (…) Nawet myślałem o zatytułowaniu płyty „Od fundamentów” albo „Fundamenty”, bo tu, gdzie jest studio było dzikie pole i wszystko trzeba było zrobić własnymi rękami, zainwestować dużo pieniędzy, czasu, pracy, nie wiedząc, czy uda nam się zrealizować brzmienie, o którym tyle lat marzyliśmy.

Cały wywiad z Litzą przeczytacie w październikowym numerze „Teraz Rocka”, który trafił do kiosków 30 września.

PAŹDZIERNIKOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Bartek Hałat

Przeczytaj także