Łydka Grubasa, Łona i Webber oraz Guzior w ten weekend na Letniej Scenie Progresji

/ 9 lipca, 2021


W tym tygodniu w ramach plenerowego festiwalu Gramy doWoli na Letniej Scenie Progresji nie zabraknie rocka i rapu.


W ten weekend na Letniej Scenie Progresji w Warszawie wystąpią gwiazdy rocka i rapu. Zagrają Guzior, Łydka Grubasa i Łona i Webber.

Rozpiska weekendowych koncertów:

  • 9 lipca – Guzior
  • 10 lipca – Łydka Grubasa
  • 11 lipca – Łona i Webber + The Pimps

Guzior to raper związany z wytwórnią QueQuality, w której wydał 3 albumy, „Evil Twin”, „Evil Things” i najnowszy, „Pleśń”, na którego premierę słuchacze czekali ponad dwa lata. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity Guziora z ostatniego wydawnictwa m.in. „Kushkoma”, „Fala” czy „Blueberry”.

Łydka Grubasa to zespół, który stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją. Zespół niedawno opublikował nowy teledysk, zatytułowany „Pinokio”.

Łona i Webber będą promowali album „Śpiewnik”, o którym piszą:

Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ. Akcenty z różnych zakątków świata splatają się w „Śpiewniku”; z opowieścią kameralną, często czerpiącą z dalszego czy bliższego sąsiedztwa, czy wprost: z domu.

Bilety na koncerty dostępne są wciąż w sprzedaży.

fot. Maciej Pieloch

KOMENTARZE

Przeczytaj także