Łzy vs. Łzy: Manipulacja, hejt i oszczerstwa [OŚWIADCZENIA]

/ 18 listopada, 2021


Rozłam w zespole Łzy doprowadził do sytuacji, w której mamy dwa konkurujące ze sobą składy.


W istniejącym od ponad 20 lat zespole Łzy doszło w ostatnim roku do rozłamu. W efekcie istnieją teraz dwa składy, które roszczą sobie prawa do nazwy Łzy.

Najpierw, 5 listopada Adam Konkol ze swoim zespołem Łzy opublikował utwór „Agnieszka 2.0”, będący nową wersją znanego przeboju Łez, który został wyświetlony już ponad milion razy. Przy okazji opublikował oświadczenie:

Dlaczego zmieniłem skład zespołu… Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca w zespole nie szła jak powinna, z naciskiem na nie szła w ogóle (od pięciu lat nie powstała żadna nowa piosenka). Jak wiecie ogromną część repertuaru zespołu Łzy skomponowałem sam. Niestety z upływem lat do zespołu wkradła się „demokracja” i o piosenkach zaczęły decydować (siłą głosów) osoby, które z muzyką za wiele wspólnego nie miały i do muzyki wtrącać się nie powinny. Tak więc przynosząc kolejnych kilka piosenek, które zostawały notorycznie odrzucane , postanowiłem realizować się w innych projektach odnosząc duże sukcesy, wliczając w to złote, platynowe , a nawet Diamentowe płyty oczywiście dla Artystów innych niż Łzy. Z początkiem 2021 roku ówczesna wokalistka Sara Chmiel wysłała oficjalne pismo, w którym wypowiedziała umowę z zespołem.(załączniki w naszych social mediach, linki wyżej) W czerwcu 2021 roku (podczas mojej koncertowej nieobecności z powodów zdrowotnych), jeden z członków zespołu Arkadiusz D. bez mojej wiedzy , po 25 latach znajomości, próbuje „ukraść” nazwę zespołu Łzy, próbując zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Na szczęście, „w ostatniej chwili” dowiaduje się o tym, przez przypadek. W październiku odkrywam także , że „wyrzucono mnie” i zabrano dostęp do wszystkich social mediów zespołu ŁZY (facebook, instagram), w związku z czym tracę kontakt z fanami zespołu. Kolejną rzecz, którą odkryłem, to kompletnie zmanipulowana biografia zespołu Łzy, którą pisał samodzielnie Arkadiusz D. przypisując sobie praktycznie wszystkie zasługi i umniejszając mojej osobie. Z biografii tej wynika , że Ja oraz Ania Wyszkoni mieliśmy zaledwie śladowy wkład w tworzenie historii zespołu. Przez ostatnie kilka lat moje piosenki i teksty „przegrywały” z zespołową demokracją, dlatego by móc się rozwijać i nadal tworzyć wspaniałą historię zespołu Łzy, postanowiłem zmienić jego skład i znów zacząć pisać „Łzowe” piosenki. Łzy w nowym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać nowe piosenki. Czeka mnie wiele pracy ,ale nie mogę się jej doczekać. Serdecznie Was pozdrawiam Adam Konkol Lider i założyciel zespołu Łzy.

Pojawiły się też informacje cytowane przez portal „Interia”, że grupa zamierza startować z tym utworem na festiwal Eurowizja 2022.

Teraz pozostali członkowie, również pod szyldem Łzy, opublikowali utwór „Wtedy ty i ja” i zarzucają gitarzyście manipulacje:

Manipulacja, hejt i oszczerstwa na najwyższym poziomie.

Jako członkowie zespołu Łzy padliśmy ofiarą hejtu i oszczerstw ze strony byłego członka zespołu Adama Konkola. Nie możemy pozostać obojętni na falę nieprawdziwych, zmanipulowanych informacji dotyczących próby kradzieży, czy odejściu z zespołu wokalistki Sary Chmiel-Gromali.

Na początku informacja, że Sara nigdy nie zrezygnowała z funkcji wokalistki w zespole Łzy i nadal nią jest.

Adam Konkol sam zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy w maju 2021 roku. Bez żadnego usprawiedliwienia nie powiadamiając nikogo oddalił się z miejsca koncertu. Pięć minut przed wejściem na scenę postawił zespół i organizatora w bardzo niezręcznej sytuacji. Później, poinformował resztę zespołu o swoim odejściu. Zaakceptowaliśmy to. Cały sezon koncertowy 2021 zagraliśmy bez Adama, który w żaden sposób publicznie nie komentował tej sytuacji i nie przedstawiał żadnych zwolnień lekarskich.  W listopadzie zażądał usunięcia swojego wizerunku z materiałów promocyjnych grupy. Powtórzmy to raz jeszcze: SAM zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy.

Zespół nigdy nie umniejszał ani Adamowi, ani żadnemu członkowi zespołu jego wkładu w dorobek grupy. To jednak nie przeszkadza mu w sposób zupełnie pozbawiony klasy deprecjonować, a wręcz negować wkładu reszty członków w działalność zespołu. Były człopnek zespołu czuje nawet potrzebę napisania własnej alternatywnej biografii zespołu, podczas gdy nigdy nie wnosił żadnych zastrzeżeń do treści biografii znajdującej się na oficjalnej stronie lzy.pl

Zespół Łzy jako jeden z nielicznych własnym sumptem finansuje swoją działalność wspólnie decydując o podejmowanych krokach. Wszystkie te spore wydatki zespół pokrywa z własnej wspólnej kasy, a nie żadnej prywatnej kieszeni. Adam jednak zaczął wszem i wobec przedstawiać się jako „właściciel i sponsor zespołu”. Nigdy kimś takim nie był.

Zespół Łzy zawsze działał na zasadach partnerskich, co chyba zaczęło Adamowi mocno doskwierać tak, że zaczął intensywnie angażować się w tworzenie repertuaru dla innych artystów. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że przez ostatnie lata wszystkie próby pracy nad nowym materiałem Łez były przez niego torpedowane, zaczął uzurpować sobie prawo do nieomylności w kwestiach artystycznych. Adam brnie jednak dalej w swoich zapędach dyktatorskich i decyduje się wymienić cały skład zespołu, którego nie jest już członkiem. Jest to działanie tak groteskowe i śmieszne, że żaden komentarz chyba nie jest w stanie oddać absurdalności całej sytuacji.

Mamy wrażenie, że całe to zaklinanie, przekłamywanie rzeczywistości przez naszego byłego kolegę z zespołu ma na celu prowadzenie niestety brudnej, pozbawionej skrupułów kampanii promocyjnej jego nowego zespołu. Szkoda tylko, że dzieje się to kosztem członków zespołu Łzy oraz poprzez wprowadzanie różnych, często postronnych osób w błąd. A oskarżanie o kradzież i publikowanie przez Adama Konkola dokumentów objętych klauzulą poufności to działania pozbawione wszelkich znamion przyzwoitości.

Na dowód tego, że zespół Łzy nadal jest aktywny na grudzień tego roku zaplanowano premierę dziewiątej płyty studyjnej. Jest to płyta jubileuszowa uświetniająca dwudziestopięciolecie działalności artystycznej zespołu. W zespole nie było tak dobrej atmosfery twórczej już od dawna czego dowód będziecie mogli Państwo wkrótce poznać w postaci premierowych piosenek zarówno w wersji studyjnej jak i koncertowej. Jak do tej pory jest JEDEN ZESPÓŁ ŁZY i nic w tej materii się nie zmienia.

W tym miejscu pragniemy udostępnić kolejny utwór premierowy „Wtedy Ty i Ja”, który wraz z paroma innymi piosenkami został zarejestrowany w ramach #RockOutSessions. Życzymy miłego odbioru.

p.s. W kontekście ostatnich działań byłego członka zespołu chcemy poinformować, że Łzy nie zgłosiły żadnej piosenki do konkursu Eurowizji.

fot. Youtube/Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także