Machine Head opublikował nowy utwór [AUDIO]

/ 17 listopada, 2017

Machine Head udostępnił pierwszy utwór z najnowszej płyty, która pod tytułem „Catharsis” ukaże się 26 stycznia 2018 roku.

Noel Gallagher chce pracować z Kanye Westem

Utwór „Beyond The Pale” zapowiada najnowszy album Machine Head. Piosenki możecie wysłuchać poniżej.

Beyond The Pale” jest drugim utworem napisanym na tę płytę. Lider Machine Head powiedział, że jego powstanie było szybkie i nadało ton całej płycie. Wokalista grupy przyznał niedawno, że na nowym albumie, zespół Machine Head odejdzie od złożonych, progresywnych struktur znanych z ostatnich płyt, a wróci do prostszych i bardziej bujających utworów, jakie grali w połowie lat 90.

O nowych utworach Robb Flynn wypowiada się:

Będą bujające, bardzo bujające. Trochę przypominają mi „The Burning Red”. Bujają i są bardzo melodyjne. Nie będę wam wciskał, że to najcięższy materiał jaki nagraliśmy, bo każdy tak mówi. Nie jest. Mówię to szczerze. Nie jest najcięższy, ale jest zajebiście dobry.

Wydany w 1999 roku album „The Burning Red” przyniósł wielki sukces zespołowi Machine Head, jednocześnie sprawiając, że grupa odsunęła się od thrash metalu w stronę popularnego wówczas nu metalu, lansując przebój „From This Day”. Podobnym tropem podążył wydany w 1999 roku album „Supercharger”, ale od wydanego w 2003 roku „Through the Ashes of Empires”, grupa powróciła do grania thrash metalu, wzbogacając go o progresywne formy. Od tamtej pory wydała jeszcze trzy, cieszące się dużym uznaniem, albumy: „The Blackening” (2007), „Unto The Locust” (2011) i „Bloodstone & Diamonds” (2014), który dotarł do 21. miejsca na liście „Billboard” (najlepszy wynik Machine Head) i rozszedł się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 180 tysięcy egzemplarzy.

Poniżej możecie zapoznać się z tracklistą i okładką płyty „Catharsis”.

 1. Volatile
 2. Catharsis
 3. Beyond The Pale
 4. California Bleeding
 5. Triple Beam
 6. Kaleidoscope
 7. Bastards
 8. Hope Begets Hope
 9. Screaming At The Sun
 10. Behind A Mask
 11. Heavy Lies The Crown
 12. Psychotic
 13. Grind You Down
 14. Razorblade Smile
 15. Eulogy

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także