Maciej Maleńczuk winny stawianych mu zarzutów. Jest wyrok sądu!

/ 18 grudnia, 2020
fot. Picasa

Bez oboczności mediów ogłoszony został wyrok skazujący Macieja Maleńczuka za naruszenia nietykalności osobistej działacza pro-life. Wyrok jest nieprawomocny.


Właśnie zapadł wyrok w sprawie Macieja Maleńczuka, który oskarżony został o naruszenie nietykalności osobistej działacza pro-life. Do zdarzenia doszło w grudniu 2016 roku, a proces ruszył w połowie września 2018 roku.

Wyrok w sprawie zapadł wczoraj, ale na sali sądowej nie było dziennikarzy. Informację o uznaniu Maleńczuka za winnego przekazała Państwowa Agencja Prasowa, powołując się na oświadczenie obrońcy artysty. Maciej Maleńczuk ma zapłacić sześć tysięcy zł grzywny, tysiąc zł zadośćuczynienia na rzecz działacza pro-life, a także pokryć koszty zastępstwa procesowego strony przeciwnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę z grudnia 2016 roku. Wówczas doszło do dwóch manifestacji pod Sejmem – po stronie opozycji okupującej salę plenarną Sejmu stanęli członkowie Komitetu Obrony Demokracji, a nieopodal swoją manifestację zorganizowała Fundacja Pro – Prawo do Życia, a uczestniczyło w niej pięć osób. Jedna z tych osób miała zostać uderzona przez Maleńczuka w żuchwę.

Artysta również wytyczył proces pro-liferowi, a oskarżył go o publiczne znieważenie. Proces ten jednak przegrał, ponieważ biegli uznali, iż mężczyzna – z powodu swojej choroby – nie rozpoznawał znaczenia swojego czynu. Nie poniósł odpowiedzialności karnej.

fot. Picasa

KOMENTARZE

Przeczytaj także