Madonna oddała „dziwaczny” hołd Arecie Franklin na MTV Video Music Awards

/ 21 sierpnia, 2018

Madonna była jedną z gwiazd MTV Video Music Awards, a jej zadaniem było wręczenie nagrody za najlepszy teledysk. Artystka, zanim podała nazwisko zwycięzcy, postanowiła powspominać zmarłą niedawno Aretę Franklin. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie historia, którą postanowiła opowiedzieć Madonna.

Madonna pracuje nad nową płytą ze słynnym producentem

– Aretha Franklin zmieniła moje życie – zaczęła piosenkarka. Następnie dość długo opowiadała nie o samej Królowej Soulu, ale o swojej karierze i pokonywaniu kolejnych barier. Jedynym nawiązaniem do Franklin był moment, gdy Madonna zdradziła, że na jednym z przesłuchań śpiewała utwór „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”. Opowieść trwała w najlepsze, a nazwisko Franklin właściwie nie było przez piosenkarkę wymieniane.

Pod koniec powiedziała: – Pewnie zastanawiacie się, dlaczego opowiadam Wam tę historię? – co zaowocowało delikatnymi uśmiechami na twarzach widzów. Ostatecznie Madonna przyznała, że Aretha Franklin miała niebagatelny wpływ na całą jej karierę i jej za to podziękowała.

 

Aerosmith i Post Malone

Post Malone, jeden z najpopularniejszych aktualnie raperów, wystąpił u boku Aerosmith podczas zamknięcia gali MTV Video Music Awards. Artysta najpierw wykonał swój przebój „Rockstar”, by następnie wraz z zespołem Stevena Tylera i Joe Perry’ego wykonać słynne przeboje „Dream On” i „Toys In The Attic”. Dołączył do nich kolejny raper, 21 Savage.

Utwór „Rockstar” Post Malone zwyciężył w tegorocznych MTV VMA w kategorii „Piosenka Roku”. Wśród innych laureatów znaleźli się Camila Cabello (Artystka Roku i Teledysk Roku za utwór „Havana”), Imagine Dragons za Najlepsze Rockowe Wykonanie czy Cardi B za Najlepszego Nowego Artystę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także