Madonna odpowiedziała na krytykę po MTV Video Music Awards

/ 22 sierpnia, 2018

Madonna podczas niedawnego MTV Video Music Awards miała wręczyć nagrodę za najlepszy teledysk. Zanim podała nazwisko zwycięzcy, postanowiła powspominać zmarłą kilka dni wcześniej Arethę Franklin. Z jej hołdu wyszła jednak przydługa opowieść o tym, jak rozwijała się jej własna muzyczna kariera. Wystąpienie Madonny spotkało się ze sporą krytyką w mediach społecznościowych, dlatego postanowiła zareagować.

Madonna oddała „dziwaczny” hołd Aretsze Franklin na MTV Video Music Awards

Zdradziła, że nawiązanie do Franklin było pomysłem producentów i zasugerowano jej, żeby opowiedziała krótką anegdotę związaną z „Królową Soulu”:

Opowiedziałam o fragmencie mojej własnej drogi i podziękowałam Arecie za inspirowanie mnie w czasie jej trwania. To nie miał być hołd dla niej! To byłoby niemożliwe podczas 2-minutowego wystąpienia, w całym tym szumie i blichtrze wielkiego show. Nigdy nie oddawałabym jej czci w takich okolicznościach

– broniła swojego wystąpienia Madonna.

 

Im with the Winner!! The beautiful @camila_cabello ! So proud of her!. And just to clarify: I was asked to present video of the year by MTV! And then they asked me to share any anecdotes I had in my career connected to Aretha Franklin! I shared a part of my journey and thanked Aretha for inspiring me along the way. I did not intend to do a tribute to her! That would be impossible in 2 minutes with all the noise and tinsel of an award show. I could never do her justice in this context or environment. Unfortunately most people have short attention spans, and are so quick to judge. I love Aretha! R.E.S.P.E.C.T. . I Love Camilla! Congrats! I LOVE my dress! AND. I love-L O V E!! ♥️ and there is nothing anyone can say or do that will change that. #vmas #postivevibes

Post udostępniony przez Madonna (@madonna)

Aerosmith i Post Malone

Post Malone, jeden z najpopularniejszych aktualnie raperów, wystąpił u boku Aerosmith podczas zamknięcia gali MTV Video Music Awards. Artysta najpierw wykonał swój przebój „Rockstar”, by następnie wraz z zespołem Stevena Tylera i Joe Perry’ego wykonać słynne przeboje „Dream On” i „Toys In The Attic”. Dołączył do nich kolejny raper, 21 Savage.

Utwór „Rockstar” Post Malone zwyciężył w tegorocznych MTV VMA w kategorii „Piosenka Roku”. Wśród innych laureatów znaleźli się Camila Cabello (Artystka Roku i Teledysk Roku za utwór „Havana”), Imagine Dragons za Najlepsze Rockowe Wykonanie czy Cardi B za Najlepszego Nowego Artystę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także