Marcowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

/ 24 lutego, 2020

Odpowiadając na pojawiające się od dłuższego czasu prośby naszych Czytelników, 14-stronicową wkładkę poświęciliśmy jednemu z najważniejszych artystów w całej historii muzyki rockowej, Rory’emu Gallagherowi. Pochodzący z Irlandii gitarzysta i autor tekstów sprzedał w swojej karierze ponad 30 milionów płyt, ale przede wszystkim był inspiracją dla kolejnych pokoleń gitarzystów i artystów rockowych. We wkładce znajdziecie obszerną notkę biograficzną, a także recenzje wszystkich wydawnictw Gallaghera.

Okładkę marcowego „Teraz Rocka” zdobi natomiast wykonawca zdecydowanie bardziej współczesny – grupa Five Finger Death Punch, która wraz z Megadeth niedawno zagrała koncert w Polsce. Na nasze pytania odpowiedział członek formacji, Zoltan Bathory. Skoro o wywiadach mowa, nasi redaktorzy przepytali muzyków między innymi Riverside, Karaś/Rogucki, Body Count, Lady Pank, Komet, Big Cyc, Trupa Trupa czy Clannad.

Obszerny tekst na łamach nowego numeru poświęciliśmy zmarłemu niedawno liderowi zespołu Budka Suflera, Romualdowi Lipce. Swoje miejsce wśród autorskich tekstów ma również Ozzy Osbourne – legendarny wokalista Black Sabbath, który niedawno powrócił z pierwszą od dekady solową płytą „Ordinary Man”. W „5 na 5” pojawił się Łukasz Cegliński, natomiast na „Części pierwsze” rozłożyliśmy „Toma Sawyera” grupy Rush.

Na koniec warto wspomnieć o relacjach z koncertów. Nasi ludzie pojawili się na występach takich zespołów jak Sabaton i Apocalyptica, Zakk Sabbath, Slipknot, The Hu czy OMD. Opisaliśmy również tegoroczne Zacieralia. W numerze marcowym znajdziecie ponadto newsy ze świata rocka i recenzje najważniejszych wydawnictw.

Nowy „Teraz Rock” w sprzedaży od 26 lutego!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także