Marillion powraca z nową płytą EP

/ 11 września, 2017

Marillion w 2016 roku wydał album „FEAR”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, odnotowując na brytyjskiej liście przebojów największy sukces od czasów płyty „Clutching at Straws” z 1987 roku.

PJ Harvey ukradła Foo Fighters pomysł na płytę

Na październik 2017 roku grupa przygotowuje płytę EP „Living in FEAR”, na którą trafi radiowa wersja utworu znanego z ostatniego longplaya, a także trzy nagrania koncertowe.

Wokalista Marillion, Steve Hogarth, tak mówi o tytułowym utworze:

Tytuł „Living in FEAR” wprowadza w błąd, bo piosenka opowiada o wyjściu z życia w strachu.

To taka hipisowska piosenka o tym, że można odłożyć broń, pokazując tym samym swoją siłę, że można zostawić otwarte drzwi, jako wyraz siły a nie słabości. I o tym, że jesteśmy jak lustra. Jeśli będziesz wszędzie przyjmował postawę defensywną, narzucisz ją reszcie świata. A jeśli będziesz niósł miłość i zburzysz mury, ludzie też zburzą swoje mury.

Oto pełna tracklista płyty EP „Living in FEAR”, która ukaże się 13 października.

  1. Living In F E A R (edit)
  2. The Leavers: One Tonight (Live)
  3. Neverland (Live)
  4. Dry Land (Live)

Poniżej natomiast widnieje okładka płyty.

Marillion ma zaplanowane na jesień koncerty w kontynentalnej części Europy, a na kwiecień 2018 roku zapowiedział trasę po Wielkiej Brytanii. Hogarth mówi:

Gramy w kilku miejscach, w których nie graliśmy od dawna. Nie możemy doczekać się tego małego wypadu.

Na szczęście nasza muzyka ewoluuje i zmienia się bez ograniczeń narzuconych przez korporacyjny biznes muzyczny. W innym wypadku ten przemysł by nas zabił.

Jestem częścią tego zespołu od 27 lat, a mam wrażenie, że minęło ledwie 10. Wciąż potrafimy się inspirować i wspólne tworzenie sprawia nam przyjemność.

Steve Hogarth dołączył do Marillion w 1989 roku, zastępując Fisha, który po nagraniu czterech albumów studyjnych wybrał karierę solową. Pierwszą płytą Marillion nagraną z Hogarthem była „Seasons End” z 1989 roku. Od tamtej pory grupa regularnie wydaje nowe albumy i koncertuje.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także