Marilyn Manson i Rob Zombie nagrali przeróbkę kontrowersyjnej piosenki The Beatles

/ 12 lipca, 2018

Marilyn Manson i Rob Zombie grali wspólną trasę już w 2012 roku. Wtedy jednak przebiegała ona w mniej przyjaznej atmosferze. Artyści zakopali topory wojenne i by przypieczętować powrót na kolejną wspólną trasę, postanowili nagrać razem piosenkę The Beatles. Wybór nieprzypadkowo padł na „Helter Skelter”.

Marilyn Manson nagrał przeróbkę przeboju z lat 80.

Rob Zombie w wywiadzie dla „Loudwire” opowiada jak wpadł na pomysł nagrania wspólnej piosenki:

Spotkaliśmy się jakiś miesiąc temu, udzielać wywiadów promujących trasę. Gdy wróciłem do domu pomyślałem: „Jasna cholera, ‘Helter Skelter’, to takie oczywiste!”.

Helter Skelter” to piosenka The Beatles pochodząca z wydanego w 1968 roku „Białego albumu”. Charles Manson utrzymywał, że usłyszał w niej przesłanie zwiastujące upadek cywilizacji, co między innymi skłoniło go do zlecenia morderstw w 1969 roku , za które został skazany najpierw na śmierć, a potem na dożywocie.

Rob Zombie mówi dalej:

Nagrałem moje wokale na wschodnim wybrzeżu, potem na zachodnim wybrzeżu nagrałem moich chłopaków, bo gra mój zespół. Manson był wtedy chyba w Madrycie, więc wysłałem mu taśmy i tam nagrał swój śpiew. Wyszło świetnie. Śpiewam pół zwrotki, a od drugą połowę. Razem śpiewamy refreny. Chcieliśmy, żeby ten utwór był jeszcze mroczniejszy.

Warto dodać, że w zespole Roba Zombiego na perkusji gra Ginger Fish, a na gitarze John 5. Obaj przez wiele lat byli członkami zespołu Marilyn Manson.

Poniżej możecie wysłuchać ich wersji „Helter Skelter”.

Rob Zombie ma nadzieję, że będą ten numer wykonywać razem na trasie, która potrwa do końca sierpnia i obejmie Stany Zjednoczone oraz Kanadę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także