Marilyn Manson wyjawia dlaczego wyrzucił Twiggy'ego Ramireza

/ 2 stycznia, 2018

W październiku zeszłego roku, była dziewczyna Jeordiego White’a, znanego jako Twiggy Ramirez, oskarżyła go, że 20 lat temu napastował ją seksualnie. Kilka dni później Marilyn Manson ogłosił, że Twiggy nie jest już członkiem jego zespołu.

A Perfect Circle publikuje nowy utwór [AUDIO]

W oświadczeniu prasowym Marilyn Manson napisał:

Postanowiłem, że drogi moja i Jeordiego White’a, jako członka Marilyn Manson, się rozejdą. Zostanie zastąpiony na nadchodzącej trasie. Życzę mu jak najlepiej. To smutny dzień.

Teraz w rozmowie z „Kerrnag!” Marilyn Manson rozwinął kwestię usunięcia Ramireza z zespołu:

Nie zerwałem więzi z Twiggym jako z przyjacielem ani bratem, bo nadal bardzo się o niego troszczę, ale nie mogę powiedzieć, żeby nasze muzyczne relacje w ostatnich latach były dobre.

Moja znajomość z Tylerem Batesem przy „The Pale Emperor” sprawiła, że coś się we mnie otworzyło i nie chciałem ponownie wpuszczać negatywnej energii do mojego życia.

Było wiele innych osób, które uważałem za przyjaciół, a z którymi musiałem zerwać w tym roku, bo ku mojemu zaskoczeniu mnie zdradzili. Musiałem wykonać porządki i przyjąć nowe nastawienie.

Ludzie mylą moją uprzejmość i szczodrość ze słabością, postanowiłem więc: „Jeśli zadzierasz ze mną, poniesiesz konsekwencje”.

Twiggy Ramirez (prawdziwe nazwisko Jeordie White) dołączył do zespołu Marilyn Manson w 1993 roku, przed wydaniem debiutanckiej płyty „Portrait of an American Family”. Z Mansonem rozstał się w 2002 roku, udzielając się następnie w zespołach A Perfect Circle, Nine Inch Nails i Goon Moon. Był jednym z basistów, branych pod uwagę przez Metallicę jako następca Jasona Newsteda. Od 2008 roku ponownie grał w Marilyn Manson.

Współtwórcą i głównym producentem dwóch ostatnich albumów Marilyna Mansona jest Tyler Bates.

5 listopada 2017 w składzie Marilyn Manson zadebiutował Juan Alderete, który zastąpił Ramireza.

13 czerwca 2018 roku Marilyn Manson wystąpi wraz ze Stone Sour na warszawskim Torwarze. Bilety w cenie 169 PLN dostępne są w sprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także