Mariusz Duda (Riverside): Rock w klasycznej formie przechodzi renesans

/ 21 stycznia, 2022


Mariusz Duda twierdzi, że rock przechodzi renesans i jako dowód wymienia dwa zespoły.


Wokalista Riverside i Lunatic Soul jest optymistą jeśli chodzi o przyszłość rocka. Mariusz Duda w wywiadzie dla „Teraz Rocka” został zapytany przez Jordana Babulę, czy rock może się zestarzeć.

Duda odparł:

Rock w klasycznej formie przechodzi swój renesans. I mimo że gitara elektryczna od wielu już lat nie jest najważniejszym instrumentem w muzyce, to jednak sukcesy takich zespołów jak Greta Van Fleet czy Måneskin skłaniają do refleksji. Dodatkowo stale rozwijająca się elektronika potrzebuje gitary do towarzystwa i kreacji. O starość bym się nie martwił. Pamiętajmy, że żyjemy w czasach, gdzie wszyscy muzycy grają na wszystkich instrumentach, a style muzyczne łączą się i przenikają jak nigdy wcześniej. Najprawdopodobniej więc za chwilę jakiś młody artysta na nowo zdefiniuje rock, który nie będzie tylko kopią mistrzów z dawnych lat, ale i kolejnym nowym stylem muzycznym.

Cały wywiad z Mariuszem Dudą, który wydał właśnie trzeci, solowy album znajdziecie w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, wciąż dostępnym w sprzedaży.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także