Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) zaprezentował nowy solowy utwór [WIDEO]

/ 21 sierpnia, 2020

Mariusz Duda w ostatnich miesiącach jest aktywny solowo. Po wydaniu płyty „Lockdown Spaces” powraca do idei solowych singli. Jego nowa piosenka nosi tytuł „Are You Ready For The Sun”.

Mariusz Duda mówi:

Przez blisko 20 lat działalności artystycznej wyspecjalizowałem się w tworzeniu melancholijnych, smutnych i mrocznych kompozycji. Wyspecjalizowałem się również w kompozycjach długich (w tym roku np. pobiję swój rekord, bo na nowym albumie Lunatic Soul pojawi się blisko 28 minutowa suita). „Piosenki podskórne” dają mi szansę spróbowania swoich sił w utworach „krótkich, lekkich, kojących i pozytywnie nastrajających", ale niekoniecznie samych balladach, czego dowodem jest najnowszy, dynamiczny utwór „Are You Ready For The Sun". Mam nadzieję, że piosenka znajdzie się na ulubionych playlistach o tytułach „Na dobry początek dnia" oraz „Wstaję z łóżka mimo tego wszystkiego, co dzieje się dookoła”.

Teledysk do piosenki możecie obejrzeć poniżej.

Gościnnie w „Are You Ready For The Sun” możemy usłyszeć brytyjską wokalistkę Chloë Alper z zespołu Pure Reason Revolution, a na perkusji znanego ze współpracy przy wcześniejszych kompozycjach Macieja Gołyźniaka. Okładkę singla zaprojektował niemiecki artysta Hajo Müller.

%%REKLAMA%%

Mariusz Duda oprócz projektu piosenkowego i wydanego niedawno elektronicznego albumu „Lockdown Spaces” szykuje jeszcze w tym roku najnowszy, siódmy album Lunatic Soul, którego premiera przewidziana jest na późną jesień 2020.

rf | fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także